لوسیون پرگناکر استرچ مارک
Pregnacare® stretch mark massage lotion

بارداری یکی از لذت بخش ترین و زیباترین دورانی است که طی زندگی خانم ها اتفاق می افتد. تجربه ای که البته با رخ دادن تغییرات فیزیولوژیکی زیادی در بدن همراه است و نگرانی های بسیاری را در مورد به هم خوردن ظاهر و زیبایی برای آن ها بوجود می آورد. لوسیون پرگناکر استرچ مارک برطرف کننده ی دغدغه های زیبایی در دوران بارداری می باشد.

استریا یا استرچ مارک چیست؟

بخش مهمی از تغییرات دوران بارداری، در پوست خانم های باردار اتفاق می افتد. استریا (Striae) یا استرچ مارک (Stretch marks)، از مشکلات زیبایی شایع در دوران بارداری است. این خطوط پوستی، در درصد بالایی از زنان باردار در ماه های ششم و هفتم بارداری شروع به ایجاد شدن می کند و ممکن است در هر نقطه ای از بدن رخ دهد اما معمولا در نواحی با پوست نازک مانند اطراف شکم، روی سینه ها، باسن و ران ها دیده می شود. خطوط استرچ مارک، شایع ترین عارضه پوستی زنان باردار نیز به شمار می رود.
علت اولیه ی ایجاد چنین ترک های پوستی، تحت فشار قرار گرفتن و اصطلاحا “کش آمدن” پوست در مدت زمان کوتاهی است. به گونه ای که ساختار پوست در این زمان کوتاه، فرصت بازسازی و استحکام خود را نداشته و خطوطی موازی و کم رنگ به روی پوست ظاهر می شوند. لوسیون پرگناکر استرچ مارک با همگام سازی رشد پوست، باعث ایجاد آمادگی در ساختمان پوست در مادر باردار می گردد.

برای رفع ترک های پوستی در دوران بارداری چه باید کرد؟

رهایی از استریا کار آسانی نیست؛ بخصوص زمانی که این خطوط پیشرفت کرده باشند. با این حال، متخصصین راهکار هایی را برای رهایی و پیشگیری از این شرایط توصیه کرده اند که تمامی این راه کارها، مبتنی بر حمایت پوست از طریق تامین ریزمغذی ها و مرطوب نگه داشتن پوست استوارند.
بهترین راه رهایی از استریا، جلوگیری از بوجود آمدن آن توسط لوسیون پرگناکر استرچ مارک است. خانم های باردار با علم به اینکه وقوع چنین شرایطی طی دوران بارداری محتمل است، باید از ابتدای بارداری به مراقبت از پوست خود (به خصوص پوست ناحیه شکم که تحت فشار است) بپردازند. در صورت پدید آمدن استریا، استفاده ی هرچه زودتر از لوسیون پرگناکر استرچ مارک، از پیشرفت این خطوط جلوگیری کرده و به رهایی از آن ها کمک خواهد کرد.

لوسیون پرگناکر استرچ مارک، یک محصول غنی شده است که به صورت اختصاصی برای دوران بارداری بانوان طراحی گردیده است. لوسیون پرگناکر استرچ مارک به گونه ای طراحی شده است که با ماساژ آن بر روی نواحی تحت فشار پوست، به راحتی جذب شده و به مراقبت، تغذیه و مرطوب کردن ساختار پوست در سطح سلولی می پردازد و همچنین برای استفاده پس از اتمام دوران بارداری نیز ایده آل می باشد.

طریقه مصرف لوسیون پرگناکر استرچ مارک:

لوسیون پرگناکر استرچ مارک را روزانه روی نواحی شکم، کمر و باسن و سینه ها ماساژ دهید.

لوسیون پرگناکر استرچ مارک را می توانید از ابتدای دوران بارداری جهت پیشگیری از ایجاد خطوط استریا تا پایان و بعد از اتمام بارداری جهت حفظ و بازسازی ساختمان پوست نواحی آسیب پذیر استفاده نمایید.

شرایط نگهداری و احتیاطات:

از تماس لوسیون پرگناکر استرچ مارک با نوک سینه و نواحی زخم شده پرهیز نمایید.
قبل از مصرف تکان دهید.
در دمای کمتر از ۲۵ درجه و جای خشک نگهداری فرمایید.

محصولات مرتبط پرگناکر