کرم پرگناکر استرچ مارک

Pregnacare® stretch mark cream

بارداری یکی از لذت بخش ترین و زیباترین دورانی است که طی زندگی خانم ها اتفاق می افتد. تجربه ای که البته با رخ دادن تغییرات فیزیولوژیکی زیادی در بدن همراه است و نگرانی های بسیاری را در مورد به هم خوردن ظاهر و زیبایی برای آن ها بوجود می آورد. کرم پرگناکر استرچ مارک برطرف کننده ی دغدغه های زیبایی در دوران بارداری می باشد.

استریا یا استرچ مارک چیست؟

بخش مهمی از تغییرات دوران بارداری، در پوست خانم های باردار اتفاق می افتد. استریا (Striae) یا استرچ مارک (Stretch marks)، از مشکلات زیبایی شایع در دوران بارداری است. این خطوط پوستی، در درصد بالایی از زنان باردار در ماه های ششم و هفتم بارداری شروع به ایجاد شدن می کند و ممکن است در هر نقطه ای از بدن رخ دهد اما معمولا در نواحی با پوست نازک مانند اطراف شکم، روی سینه ها، باسن و ران ها دیده می شود. خطوط استرچ مارک، شایع ترین عارضه پوستی زنان باردار نیز به شمار می رود.
علت اولیه ی ایجاد چنین ترک های پوستی، تحت فشار قرار گرفتن و اصطلاحا “کش آمدن” پوست در مدت زمان کوتاهی است. به گونه ای که ساختار پوست در این زمان کوتاه، فرصت بازسازی و استحکام خود را نداشته و خطوطی موازی و کم رنگ به روی پوست ظاهر می شوند. کرم پرگناکر استرچ مارک با همگام سازی رشد پوست، باعث ایجاد آمادگی در ساختمان پوست در مادر باردار می گردد.

برای رفع ترک های پوستی در دوران بارداری چه باید کرد؟

رهایی از استریا کار آسانی نیست؛ بخصوص زمانی که این خطوط پیشرفت کرده باشند. با این حال، متخصصین راهکار هایی را برای رهایی و پیشگیری از این شرایط توصیه کرده اند که تمامی این راه کارها، مبتنی بر حمایت پوست از طریق تامین ریزمغذی ها و مرطوب نگه داشتن پوست استوارند.
بهترین راه رهایی از استریا، جلوگیری از بوجود آمدن آن توسط کرم پرگناکر استرچ مارک است. خانم های باردار با علم به اینکه وقوع چنین شرایطی طی دوران بارداری محتمل است، باید از ابتدای بارداری به مراقبت از پوست خود (به خصوص پوست ناحیه شکم که تحت فشار است) بپردازند. در صورت پدید آمدن استریا، استفاده ی هرچه زودتر از کرم پرگناکر استرچ مارک، از پیشرفت این خطوط جلوگیری کرده و به رهایی از آن ها کمک خواهد کرد.
کرم پرگناکر استرچ مارک، یک کرم غنی شده است که به صورت اختصاصی برای دوران بارداری بانوان طراحی گردیده است. کرم پرگناکر استرچ مارک به گونه ای طراحی شده است که با ماساژ آن بر روی نواحی تحت فشار پوست، به راحتی جذب شده و به مراقبت، تغذیه و مرطوب کردن ساختار پوست در سطح سلولی می پردازد و همچنین برای استفاده پس از اتمام دوران بارداری نیز ایده آل می باشد.

طبق تحقیقات بالینی که در انگلستان انجام گردیده است، 73% از خانم های باردار پس از 2 هفته استفاده از کرم پرگناکر استرچ مارک، لطافت و انعطاف پذیری بیشتری را در پوست خود تجربه نموده اند.

طریقه مصرف کرم پرگناکر استرچ مارک:

کرم پرگناکر استرچ مارک را روزانه روی نواحی شکم، کمر و باسن و سینه ها ماساژ دهید.
کرم پرگناکر استرچ مارک را می توانید از ابتدای دوران بارداری جهت پیشگیری از ایجاد خطوط استریا تا پایان و بعد از اتمام بارداری جهت حفظ و بازسازی ساختمان پوست نواحی آسیب پذیر استفاده نمایید.

شرایط نگهداری و احتیاطات:

در دمای کمتر از ۲۵ درجه و جای خشک نگهداری فرمایید.
از تماس کرم با نواحی زخم شده پرهیز نمایید.

محصولات مرتبط پرگناکر