• Panel 3


  • Panel 2

شربت استئوکر

Osteocare® syrup

شربت استئوکر یک منبع غنی از کلسیم به همراه ویتامین D و مواد معدنی منیزیم و روی می باشد. شربت استئوکر علاوه بر بهبود سلامت و پیشگیری از پوکی استخوان، تضمین کننده ی رشد و نمو حداکثری کودکان و نوجوانان در سنین رشد می باشد.

  • تضمین رشد و نمو استخوان ها خصوصا در سنین رشد
  • کمک به کارکرد طبیعی دستگاه عصبی و ماهیچه ها
  • پیشگیری از پوکی استخوان در همه رده های سنی
200 میلی لیتر

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 436,000 ریال

کودکان (1-2سال): 1 قاشق مرباخوری پر 2بار در روز
کودکان (3-12سال): 2قاشق مرباخوری پر 2 تا 3 بار در روز
بزرگسالان: 2قاشق مرباخوری پر 2بار در روز

در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
در دوران بارداری و شیردهی و یا چنانچه هر داروی دیگری مصرف می کنید با پزشک و یا داروساز مشورت نمایید.

بیش از 20 مواد مغذی، شامل:

کلسیم

کمک به حفظ استخوان

ویتامین D

کمک به جذب کلسیم

مایع

با طعم پرتقال

منیزیم

کمک به عملکرد طبیعی عضلات

NUMBER 1

پرفروش ترین برند مکمل انگلستان

حاوی کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D3

شربت استئوکر یک منبع غنی از کلسیم به همراه ویتامین D و مواد معدنی منیزیم و روی می باشد. شربت استئوکر علاوه بر بهبود سلامت و پیشگیری از پوکی استخوان، تضمین کننده ی رشد و نمو حداکثری کودکان و نوجوانان در سنین رشد می باشد.

نقش شربت استئوکر در تضمین رشد و نمو کودکان و نوجوانان

کلسیم مهم ترین ماده ی معدنی در ساختمان بافت استخوانی می باشد ولی نقش کلسیم در بدن به استخوان ها محدود نمی شود. کلسیم در بدن نقش های زیاد و مهمی ایفا می کند:

1) تضمین رشد و نمو استخوان ها خصوصا در سنین رشد: در صورتی که در دوران رشد کودکان و نوجوانان کلسیم کافی در دسترس بدن قرار نگیرد، رشد حداکثری در این سنین طلایی اتفاق نمی افتد.
2) کارکرد طبیعی دستگاه عصبی و ماهیچه ها: بدون وجود کلسیم دستگاه عصبی و مغز و ماهیچه ها قادر به کارکرد طبیعی نیستند. در دوران رشد با توجه به سوخت و ساز بالای مغز و ماهیچه ها، تامین این ماده ی معدنی اهمیت می یابد.
3) کارکرد طبیعی سلول های خونی: پلاکت ها (عوامل انعقادی) خون برای عملکرد طبیعی خود به کلسیم نیاز دارند.

راشیتیسم (Rickets یا نرمی استخوان) چیست و شربت استئوکر چه نقشی در این بیماری دارد؟

راشیتیسم نوعی بیماری در نوزادان و کودکان می باشد که به دلیل کمبود ویتامین D اتفاق می افتد. کمبود کلسیم نیز در بروز این بیماری نقش دارد. همانطور که از نام این بیماری پیداست، کودکان دچار راشیتیسم به شدت دچار نرمی استخوان می گردند. علائمی مانند خم شدن استخوان ها، شکستکی و تاخیر در رشد دندان ها از علائم راشیتیسم هستند. برخلاف تصور، راشیتیسم بیماری شایعی بین کودکان می باشد.
شربت استئوکر با تامین کامل ویتامین D و کلسیم مورد نیاز کودکان، از این بیماری پیشگیری کرده و باعث استحکام استخوان ها می گردد.

شربت استئوکر و پوکی استخوان

پوکی استخوان نوعی بیماری می باشد که در آن اصطلاحا تراکم استخوان (Bone density) کاهش می یابد. این اتفاق عمدتا به دلیل کاهش شدید ذخایر کلسیم در بافت استخوانی اتفاق می افتد. کاهش ذخایر کلسیم استخوان ها بطور طبیعی به مرور زمان در بدن اتفاق میافتد؛ به همین خاطر این بیماری عمدتا در سنین بالا دیده می شود.

پوکی استخوان چه مشکلاتی برای فرد ایجاد می کند؟

همانطور که حدس میزنید، با ابتلا به پوکی استخوان ریسک شکستگی استخوان در فرد بیمار به شدت بالا می رود. به صورتی که ممکن است حتی با کوچک ترین ضریه، شکستگی های جدی پدید آید.

فرق استئوپروز (Osteoporosis یا پوکی استخوان) با (Osteopenia) چیست؟

اگر تراکم استخوان کاهش یابد، ولی در حدی شدید نباشد که بتوان آن را پوکی استخوان (استئوپروز) نامید، فرد به استئوپنی مبتلا می باشد. در واقع استئوپنی نشان می دهد فرد به شدت در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار دارد و ذخایر کلسیم وی در حال تخلیه شدن می باشد.

چرا پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان توسط شربت استئوکر شدیدا توصیه می گردد؟

پوکی استخوان بوسیله ی آزمایشات روتین و معاینه قابل تشخیص نمی باشد، زیرا علامتی ایجاد نمی کند. به همین خاطر بسیاری از افراد از ابتلای خود به پوکی استخوان اطلاع ندارند! بنابراین پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان اهمیت می یابد. تنها راه تشخیص پوکی استخوان، انجام تست تراکم استخوان (BMD) می باشد.

پوکی استخوان عمدتا در سنین بالا و سالمندان رخ می دهد. وقوع شکستگی استخوان ها (بخصوص استخوان لگن) در افراد سالمند بر اثر پوکی استخوان بسیار شایع می باشد. این شکستگی ها در سنین بالا بسیار سخت درمان شده و عوارض زیادی ایجاد می کنند. بنابراین منطقی است از ابتلا به پوکی استخوان خصوصا در سنین بالا بصورت جدی جلوگیری گردد.

برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان از چه سنی باید از شربت استئوکر استفاده نمود؟

همانطور که اشاره شد بیماری پوکی استخوان به مرور زمان به دلیل کاهش ذخایر کلسیم اتفاق می افتد. بنابراین در هر مقطع از زندگی (از کودکی تا بزرگسالی) با مصرف شربت استئوکر می توان روند تخلیه کلسیم استخوانی را متوقف نمود و به سلامت بافت استخوان پرداخت.

 
عنوان
در هر 10 میلی لیتر
نیاز روزانه %
Vitamin D (as D3 400 IU)
10 µg
100
Calcium
 500 mg
72
Magnesium
150 mg
40
Zinc
6 mg
60
 

عناصر

مواد موثره ی موجود در قرص استئوکر بطور تخصصی به گونه ای طراحی شده اند که بر اساس آخرین مطالعات، بیشترین اثربخشی را در بهبود سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان داشته باشد.

کلسیم (Calcium)

کلسیم مهمترین و فراوان ترین ماده معدنی موجود در استخوان است. نقش کلسیم در سلامت و استحکام بافت استخوانی به خوبی شناخته شده است. همانطور که اشاره شد کمبود کلسیم، علاوه بر بالا بردن ریسک ابتلا به پوکی استخوان در سنین پیری، باعث اختلال در عملکرد عضلات و همچنین تضعیف کارکرد دستگاه عصبی می شود و علائمی مانند ضعف عمومی، اختلال تمرکز و … را دربر خواهد داشت. امروزه در مقالات متعددی به نقش مکمل های دارای کلسیم در بهبود بیماری های عصبی و عضلانی اشاره شده است.

ویتامین D3

عامل افزایش جذب کلسیم، ویتامین D است. بنابراین با مصرف منبعی که دارای این ۲ ماده‌ است، کلسیم موجود در آن بهتر جذب می‌شود. بخش مهمی از ویتامین D در بدن از طریق پوست و با دریافت نور آفتاب ساخته می شود و با توجه به عدم دریافت کافی نور آفتاب از طریق پوست، کمبود این ویتامین بسیار شایع می باشد و تامین آن از طریق مصرف قرص استئوکر ضروری می باشد.

منیزیم (Magnesium)

منیزیم نیز مانند کلسیم از مواد معدنی مهم در حفظ سلامت استخوان می باشد. نسبت منیزیم به کلسیم در بدن بسیار حیاتی است و کمبود منیزیم باعث کاهش جذب کلسیم می شود. مصرف کلسیم حتماً باید در تعادل با منیزیم مصرفی باشد. منیزیم همچنین نقش اساسی در سلامت سیستم عصبی و ماهیچه های قلب دارد.

کلسیم و ویتامین D در تضمین سلامت بافت استخوان و دندان، مکمل یکدیگرند. علاوه بر، طی آخرین تحقیقات ثابت گردیده است برقراری نسبت سالم بین کلسیم و منیزیم در بدن اهمیت زیادی دارد. قرص استئوکر با تامین هم زمان مقادیر کافی از کلسیم، ویتامین D و منیزیم به همراه روی، منبعی غنی و ایده آل جهت تضمین سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان می باشد.

روی (Zinc)

زینک یا روی در ساختن استخوان نقش دارد، بنابراین در قرص استئوکر که به استخوان سازی کمک می کند روی نیز باید وجود داشته باشد. این ماده معدنی برای ساخت یک پروتئین بافت زمینه ای استخوان که کلسیم و سایر مواد معدنی جهت ساخت استخوان بر روی آن قرار می گیرد لازم است. زینک همچنین جهت تنظیم بسیاری از واکنش های شیمیایی بدن و رشد و نمو ضروری است.

کودکان (1-2سال): 1 قاشق مرباخوری پر 2 بار در روز
کودکان (3-12سال): 2 قاشق مرباخوری پر 2 تا 3 بار در روز

بزرگسالان: 2 قاشق مرباخوری پر 2 بار در روز

آیا کسانی که به لبنیات حساسیت دارند می‌توانند از شربت استئوکر استفاده کنند؟

بله. شربت استئوکر حاوی کلسیم، زینک، منیزیم و ویتامین D است و برای افرادی که به لبنیات حساسیت دارند، مناسب است.

آیا امکان مصرف هم‌زمان شربت استئوکر و شربت فروگلوبین وجود دارد؟

به‌دلیل تداخل در جذب کلسیم و آهن، این دو مکمل نباید به‌طور هم‌زمان با یک‌دیگر استفاده شوند و باید چند ساعت فاصله بین مصرف آن‌ها باشد. می‌توانید یک محصول را پس از صبحانه و محصول دیگر را پس از شام استفاده کنید.

آیا شربت استئوکر را می‌توان با معده خالی مصرف کرد؟

مصرف شربت استئوکر بعد از غذا باعث جذب بهتر کلسیم می‌شود.

ژله‌ای و سفت بودن بافت شربت استئوکر طبیعی است؟ فاسد نشده است؟

به دلیل این‌که شربت استئوکر نوعی سوسپانسیون است، باید پیش از مصرف آن را خوب تکان بدهید. این محصول را در دمای محیط، دور از نور مستقیم آفتاب و خارج از یخچال نگه‌داری کنید.

آیا مصرف شربت استئوکر به عنوان تامین‌کننده ویتامین D کافی است؟

اگرچه این محصول حاوی ویتامین D است، اما برای کمبود این ویتامین مصرف جداگانه آن توصیه می‌شود.

آیا شربت استئوکر باعث ایجاد مشکلات کلیوی از جمله سنگ کلیه می‌شود؟

بدن ما روزانه به میزان مشخصی کلسیم نیاز دارد و استئوکر با جذب خوب و تأمین دوز تعیین شده بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند.

آیا شربت استئوکر در هنگام بارداری منع مصرف دارد؟

مصرف شربت استئوکر در دوران بارداری با دستور پزشک مانعی ندارد.

در سنین بالا، استفاده از شربت استئوکر می‌تواند مانع از پوکی استخوان شود؟

بله. چنان‌چه تا پیش از ابتلا به پوکی استخوان، از شربت استئوکر به میزان کافی استفاده شود، میزان ذخیره کلسیم استخوان به حد کافی رسیده و مانع از بروز پوکی استخوان می‌شود.

آیا پوسیدگی دندان‌ها با کمبود کلسیم ارتباط دارد؟

بله. اگر کلسیم مورد نیاز خون از استخوان‌ها تأمین نشود، به دندان‌ها پناه می‌برد و کلسیم خود را تأمین می‌کند و در این واکنش باعث پوسیدگی دندان‌ها و پوکی استخوان‌ها می‌شود. مصرف شربت استئوکر از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

استئوکر روی حیوانات آزمایش نشده است
بدون رنگ مصنوعی
مناسب برای کودکان
بدون مواد نگهدارنده
مناسب گیاهخوارن

محصولات مرتبط

قرص استئوکر

Instagram has returned invalid data.

vitabiotics.iran@

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید