• قرص استئوکر

    قرص استئوکر


  •  

    قرص استئوکر

قرص استئوکر اورجینال

قرص استئوکر با فرمولاسیون متعادل، یک منبع غنی از کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D3 می باشد که به حفظ استخوان ها و دندان های قوی و سالم و همچنین سلامت دستگاه قلب و عروق، ماهیچه ها و اعصاب کمک می کند.

  • بیشترین اثربخشی را در بهبود سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان
  • کاهش ریسک شکستگی ها در سنین بالا
  • کمک به کارکرد طبیعی دستگاه عصبی و ماهیچه ها
30 عدد قرص

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 841,500 ریال

روزانه ۲ عدد قرص استئوکر را با فاصله ۶ تا ۸ ساعت بعد از غذا مصرف نمایید.

  • در دمای زیر ۲۵ درجه سانتی گراد و در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  • در دوران بارداری و شیردهی و یا چنانچه هر داروی دیگری مصرف می کنید با پزشک و یا داروساز مشورت نمایید.

بیش از 20 مواد مغذی ، شامل:

قرص استئوکر 1
کلسیم

تامین 100% کلسیم و مواد معدنی

قرص استئوکر 2
ویتامین D

کمک به جذب کلسیم

قرص استئوکر 3
منیزیم

کمک به عملکرد طبیعی عضلات

قرص استئوکر 4
منیزیم، ویتامین D و روی

کمک به حفظ استخوان های طبیعی

قرص استئوکر 5
NUMBER 1

پرفروش ترین برند مکمل انگلستان

قرص استئوکر اورجینال ویتابیوتیکس حاوی کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D3

همانطور که می‌دانیم با افزایشِ سن ، مقدار جذبِ کلسیم از مواد غذایی تا حد زیادی پایین می آید و توصیه می‌شود خانم‌ها و آقایان بعد از 40 سالگی از یک مکملِ حاوی کلسیم استفاده کنند. قرص استئوکر برای جبرانِ کلسیمِ جذب نشده در این سِن یک انتخاب عالی است و غلظتِ مناسبِ کلسیم موجود در این قرص به همراه نسبت دقیقی از ویتامین‌ها و موادِمعدنی می‌تواند نیاز استخوان‌ها رو حتی با مصرف یک قرص در روز به بهترین شکل برطرف کند.

قرص استئوکر با فرمولاسیون متعادل، یک منبع غنی از کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D3 می باشد که به حفظ استخوان ها و دندان های قوی و سالم و همچنین سلامت دستگاه قلب و عروق، ماهیچه ها و اعصاب کمک می کند.

پوکی استخوان (Osteoporosis) چیست؟

پوکی استخوان نوعی بیماری می باشد که در آن اصطلاحا تراکم استخوان (Bone density) کاهش می یابد. این اتفاق عمدتا به دلیل کاهش شدید ذخایر کلسیم در بافت استخوانی اتفاق می افتد. کاهش ذخایر کلسیم استخوان ها بطور طبیعی به مرور زمان در بدن اتفاق میافتد؛ به همین خاطر این بیماری عمدتا در سنین بالا دیده می شود.

قرص استئوکر و پوکی استخوان

همانطور که حدس میزنید، با ابتلا به پوکی استخوان ریسک شکستگی استخوان در فرد بیمار به شدت بالا می رود. به صورتی که ممکن است حتی با کوچک ترین ضریه، شکستگی های جدی پدید آید.

فرق استئوپروز (Osteoporosis یا پوکی استخوان) با (Osteopenia) چیست؟

اگر تراکم استخوان کاهش یابد، ولی در حدی شدید نباشد که بتوان آن را پوکی استخوان (استئوپروز) نامید، فرد به استئوپنی مبتلا می باشد. در واقع استئوپنی نشان می دهد فرد به شدت در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار دارد و ذخایر کلسیم وی در حال تخلیه شدن می باشد.

برای افرادی که در مرحله استئوپنی یعنی مرحله قبل از پوکی استخوان و یا پوکی استخوان هستند، برای سریع جوش خوردنِ استخوان‌های شکسته، یا مشکلات مفاصل یا ضعف عضلانی قرص استئوکر معمولا توسط پزشک تجویز می‌شه و اثربخشی بالایی داره.

چرا پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان توسط قرص استئوکر شدیدا توصیه می گردد؟

1) پوکی استخوان بوسیله ی آزمایشات روتین و معاینه قابل تشخیص نمی باشد، زیرا علامتی ایجاد نمی کند. به همین خاطر بسیاری از افراد از ابتلای خود به پوکی استخوان اطلاع ندارند! بنابراین پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان اهمیت می یابد. تنها راه تشخیص پوکی استخوان، انجام تست تراکم استخوان (BMD) می باشد.
2) پوکی استخوان عمدتا در سنین بالا و سالمندان رخ می دهد. وقوع شکستگی استخوان ها (بخصوص استخوان لگن) در افراد سالمند بر اثر پوکی استخوان بسیار شایع می باشد. این شکستگی ها در سنین بالا بسیار سخت درمان شده و عوارض زیادی ایجاد می کنند. بنابراین منطقی است از ابتلا به پوکی استخوان خصوصا در سنین بالا بصورت جدی جلوگیری گردد.

برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان از چه سنی باید از قرص استئوکر استفاده نمود؟

همانطور که اشاره شد بیماری پوکی استخوان به مرور زمان به دلیل کاهش ذخایر کلسیم اتفاق می افتد. بنابراین در هر مقطع از زندگی (از کودکی تا بزرگسالی) با مصرف قرص استئوکر می توان روند تخلیه کلسیم استخوانی را متوقف نمود و به سلامت بافت استخوان پرداخت.

نقش قرص استئوکر در تضمین رشد و نمو کودکان و نوجوانان

کلسیم مهم ترین ماده ی معدنی در ساختمان بافت استخوانی می باشد ولی نقش کلسیم در بدن به استخوان ها محدود نمی شود. کلسیم در بدن نقش های زیاد و مهمی ایفا می کند:

1) تضمین رشد و نمو استخوان ها خصوصا در سنین رشد: در صورتی که در دوران رشد کودکان و نوجوانان کلسیم کافی در دسترس بدن قرار نگیرد، رشد حداکثری در این سنین طلایی اتفاق نمی افتد.

2) کارکرد طبیعی دستگاه عصبی و ماهیچه ها: بدون وجود کلسیم دستگاه عصبی و مغز و ماهیچه ها قادر به کارکرد طبیعی نیستند. در دوران رشد با توجه به سوخت و ساز بالای مغز و ماهیچه ها، تامین این ماده ی معدنی اهمیت می یابد.

3) کارکرد طبیعی سلول های خونی: پلاکت ها (عوامل انعقادی) خون برای عملکرد طبیعی خود به کلسیم نیاز دارند.

راشیتیسم (Rickets یا نرمی استخوان) چیست و قرص استئوکر چه نقشی در این بیماری دارد؟

راشیتیسم نوعی بیماری در نوزادان و کودکان می باشد که به دلیل کمبود ویتامین D اتفاق می افتد. کمبود کلسیم نیز در بروز این بیماری نقش دارد. همانطور که از نام این بیماری پیداست، کودکان دچار راشیتیسم به شدت دچار نرمی استخوان می گردند. علائمی مانند خم شدن استخوان ها، شکستکی و تاخیر در رشد دندان ها از علائم راشیتیسم هستند. برخلاف تصور، راشیتیسم بیماری شایعی بین کودکان می باشد.

قرص استئوکر با تامین کامل ویتامین D و کلسیم مورد نیاز کودکان، از این بیماری پیشگیری کرده و باعث استحکام استخوان ها می گردد.

در نهایت برای افرادی که به دلیل مشکلات گوارشی یا حساسیت نمی‌توانند از لبنیات و شیر استفاده کنند، یا رژیمِ گیاه‌خواری دارند، قرص استئوکِر یه انتخاب ایده‌آله چون فرمولاسیون استئوکر توسط VEGAN SOCIETY یا جامعه جهانیِ گیاه‌خواران به صورت رسمی تایید شده است.

 
عنوان
متوسط در هر 2 قرص
نیاز روزانه %
Vitamin D (as D3 200 IU)
10 µg
200
Calcium
800 mg
100
Magnesium
300 mg
80
Zinc
10 mg
100

ترکیبات قرص استئوکر ( Osteocare Original )

مواد موثره ی موجود در قرص استئوکر بطور تخصصی به گونه ای طراحی شده اند که بر اساس آخرین مطالعات، بیشترین اثربخشی را در بهبود سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان داشته باشد.

کلسیم (Calcium)

کلسیم مهمترین و فراوان ترین ماده معدنی موجود در استخوان است. نقش کلسیم در سلامت و استحکام بافت استخوانی به خوبی شناخته شده است. همانطور که اشاره شد کمبود کلسیم، علاوه بر بالا بردن ریسک ابتلا به پوکی استخوان در سنین پیری، باعث اختلال در عملکرد عضلات و همچنین تضعیف کارکرد دستگاه عصبی می شود و علائمی مانند ضعف عمومی، اختلال تمرکز و … را دربر خواهد داشت. امروزه در مقالات متعددی به نقش مکمل های دارای کلسیم در بهبود بیماری های عصبی و عضلانی اشاره شده است.

ویتامین D3

عامل افزایش جذب کلسیم، ویتامین D است. بنابراین با مصرف منبعی که دارای این ۲ ماده‌ است، کلسیم موجود در آن بهتر جذب می‌شود. بخش مهمی از ویتامین D در بدن از طریق پوست و با دریافت نور آفتاب ساخته می شود و با توجه به عدم دریافت کافی نور آفتاب از طریق پوست، کمبود این ویتامین بسیار شایع می باشد و تامین آن از طریق مصرف قرص استئوکر ضروری می باشد.

منیزیم (Magnesium)

منیزیم نیز مانند کلسیم از مواد معدنی مهم در حفظ سلامت استخوان می باشد. نسبت منیزیم به کلسیم در بدن بسیار حیاتی است و کمبود منیزیم باعث کاهش جذب کلسیم می شود. مصرف کلسیم حتماً باید در تعادل با منیزیم مصرفی باشد. منیزیم همچنین نقش اساسی در سلامت سیستم عصبی و ماهیچه های قلب دارد.

کلسیم و ویتامین D در تضمین سلامت بافت استخوان و دندان، مکمل یکدیگرند. علاوه بر، طی آخرین تحقیقات ثابت گردیده است برقراری نسبت سالم بین کلسیم و منیزیم در بدن اهمیت زیادی دارد. قرص استئوکر با تامین هم زمان مقادیر کافی از کلسیم، ویتامین D و منیزیم به همراه روی، منبعی غنی و ایده آل جهت تضمین سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان می باشد.

روی (Zinc)

زینک یا روی در ساختن استخوان نقش دارد، بنابراین در قرص استئوکر که به استخوان سازی کمک می کند روی نیز باید وجود داشته باشد. این ماده معدنی برای ساخت یک پروتئین بافت زمینه ای استخوان که کلسیم و سایر مواد معدنی جهت ساخت استخوان بر روی آن قرار می گیرد لازم است. زینک همچنین جهت تنظیم بسیاری از واکنش های شیمیایی بدن و رشد و نمو ضروری است.

بهترین زمان مصرف قرص استئوکر:

روزانه ۲ عدد قرص استئوکر را با فاصله ۶ تا ۸ ساعت بعد از غذا مصرف نمایید.

نکته : فرمولاسیون دقیق و ملایم استئوکر امکان استفاده از آن را در کنار اکثر داروها و مکمل‌ها امکان پذیر کرده و می‌توانید از این داروها و مکمل‌ها به فاصله زمانی یک ساعت از استئوکر به راحتی استفاده کنید.

شربت استئوکر برای کودکان و نوجوانان مناسب است و قرص استئوکر برای بزرگسالان توصیه می شود.

پیشنهاد می کنیم در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف هر مکملی با پزشک خود مشورت کنید.

بهتر است 2 عدد قرص استئوکر همراه با وعده غذایی اصلی استفاده شود.

بله. مخصوصا در افراد سالمند و خانم های دچار یائسگی که به مرور زمان دچار کاهش تراکم استخوان می شوند توصیه می شود.

بهتر است قرص استئوکر پس از وعده غذای اصلی مصرف شود.

یکی از مزایای قرص استئوکر، اندازه ی مناسب آن نسبت به سایر محصولات مشابه موجود در بازار می باشد و همین امر، بلع آن را راحت تر ساخته است.

بله. مصرف قرص استئوکر، نیاز روزانه بدن به کلسیم و ویتامین D  را تامین می کند.

مصرف قرص استئوکر محدودیتی ندارد و میتوان به صورت طولانی مدت از آن استفاده کرد.

خیر.قرص استئوکر را بعد از وعده غذای اصلی با آب میل کنید.

خیر، مصرف کلسیم و ویتامین D از اهمیت بالایی برخوردار است اما قرص استئوکر یک مکمل است و جنبه درمانی ندارد.

بله. قرص استئوکر موجب حفظ سلامت مادر و جنین در دوران بارداری می شود.

قرص استئوکر 6
استئوکر روی حیوانات آزمایش نشده است
قرص استئوکر 7
بدون مخمر
قرص استئوکر 8
بدون لاکتوز
قرص استئوکر 9
بدون مواد نگهدارنده
قرص استئوکر 10
مناسب گیاهخواران

محصولات مرتبط