• قرص دیابتون، مکمـلی ایـده ال و تخصصی برای افراد دیابتی و همچنین افرادی که در معرض ابتلا به دیابت هستند می باشد. افراد دیابتی و پیش-دیابتی، نیازهای تغذیه ای خاصی دارند و قرص دیابتون تضمین کننده ی دریافت ریزمغذی های ضروری برای این دسته از افراد می باشد.

  کپسول دیابتون کمک به کنترل بهتر قند خون از طریق بالا بردن حساسیت انسولین در بدن، کمک به حفظ سطح چربی های خون در حد طبیعی، به دست آوردن و حفظ وزن ایده آل


 • قرص دیابتون اورجینال تامین 21 ریزمغذی، شامل ویتامین ها و مواد معدنی

قرص دیابتون

قرص دیابتون، مکمـلی ایـده ال و تخصصی برای افراد دیابتی و همچنین افرادی که در معرض ابتلا به دیابت هستند می باشد. افراد دیابتی و پیش-دیابتی، نیازهای تغذیه ای خاصی دارند و قرص دیابتون تضمین کننده ی دریافت ریزمغذی های ضروری برای این دسته از افراد می باشد.

 • اثرگذاری ثابت شده در بهبود خلق و خو، اضطراب و حس خوب در افراد دیابتی
 • تامین 21 ریزمغذی، شامل ویتامین ها و مواد معدنی
 • ایده آل جهت بهبود عملکرد انسولین و کنترل عوارض بیماری دیابت
30 عدد قرص

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 2,475,000 ریال

روزی ۱ عدد قرص دیابتون به همراه وعده غذایی اصلی با ۱ لیوان آب میل شود

 • در صورت مصرف دارو و یا مکمل دیگر و یا در صورت بارداری، شیردهی، دارا بودن صرع، مشکلات تیروئید یا خونی قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایید.
  در زمان استفاده از این محصول، نیاز به مصرف مکمل یا مولتی ویتامین دیگری نیست.
  بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف ننمایید.
  با معده پر مصرف شود.

بیش از 21 ریزمغذی ، شامل:

قرص دیابتون 2
کروم

کمک به حفظ سطح طبیعی قند خون

قرص دیابتون 3
ویتامین B6

پشتیبانی از پروتئین و متابولیسم گلیکوژن

قرص دیابتون 4
ویتامین B1

کمک به عملکرد سیستم عصبی

قرص دیابتون 5
ویتامین B1، بیوتین و مس

تامین انرژی مورد نیاز بدن

قرص دیابتون 6
Number 1

پر فروش‌ترین برند مکمل انگلستان

قرص دیابتون ایده آل جهت بهبود عملکرد انسولین و کنترل عوارض بیماری دیابت

قرص دیابتون، مکمـلی ایـده ال و تخصصی برای افراد دیابتی و همچنین افرادی که در معرض ابتلا به دیابت هستند می باشد. افراد دیابتی و پیش-دیابتی، نیازهای تغذیه ای خاصی دارند و قرص دیابتون تضمین کننده ی دریافت ریزمغذی های ضروری برای این دسته از افراد می باشد.
اثرگذاری قرص دیابتون در بهبود شرایط بیماران دیابتی طی مطالعه ی بالینی مستقل 1 نشان داده شده است.
هدف اصلی از رژیم غذایی در بیماران دیابتی، محدودیت مصرف مواد قندی می باشد که این محدودیت، در بسیاری از افراد به کمبود ویتامین ها و مواد معدنی منجر می شود. این کمبود در کنار سایر عوامل، منجر به کنترل سخت تر قند خون می شود و سلامت عمومی این افراد را نیز به مخاطره می اندازد.
افراد دیابتی به دلیل محدودیت های رژیم غذایی و عادات غذایی نادرست، به شدت در معرض کمبود ریزمغذی ها می باشند. قرص دیابتون این کمبود را جبران می نماید.
بالا بودن قند خون در طولانی مدت، سبب تخریب رگ‌های بسیار ریز در بدن می‌شود و این موضوع می‌تواند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب را درگیر نماید. علاوه بر این، دیابت با افزایش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد. مصرف بسیاری از ریزمغذی ها در کاهش بروز این عوارض تاثیر مستقیم دارد.

امروزه مقالات متعددی به نقش استفاده از ویتامین ها و مواد مغذی در افراد دیابتی جهت بهبود سلامت عمومی بدن و کنترل بهتر قند خون پرداخته اند. قرص دیابتون اورجینال ویتابیوتیکس ریزمغذی های موثر در کنترل بهتر قند خون و کاهش عوارض بیماری دیابت را تامین می نماید.

حساسیت به انسولین چیست؟

در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2، انسولین به مقدار کافی در بدن وجود دارد اما به دلایلی اثرگذاری انسولین در بدن از بین رفته و اصطلاحا “مقاومت به انسولین” پدید می آید. به همین دلیل درمان دیابت نوع 2 اصلاح رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی می باشد تا مقاومت به انسولین در بدن کاهش یافته و اصطلاحا “حساسیت به انسولین” در بدن افزایش یابد.

بیماران مبتلا به دیابت نوع 1، در ابتدای بیماری به دلیل کمبود انسولین دچار افزایش قند خون می گردند و درصد بالایی از این بیماران نیز درادامه ی بیماری با اختلال حساسیت انسولین مواجه می شوند.
امروزه مطالعات نشان داده اند ریزمغذی هایی مثل کروم (Chromium)، باعث بالا بهبود حساسیت به انسولین در بدن می شوند و بدین ترتیب، اثرگذاری انسولین در بدن افزایش یافته و قند خون بهتر کنترل می شود.
اصولاً استفاده از مکمل های رژیمی -غذایی برای افراد دیابتی دارای اهداف زیر است:

 • کمک به کنترل بهتر قند خون از طریق بالا بردن حساسیت انسولین در بدن
 • کمک به حفظ سطح چربی های خون در حد طبیعی
 • به دست آوردن و حفظ وزن ایده آل
 • تامین انرژی مورد نیاز بدن
 • جلوگیری از بروز عوارض و مشکلات ناشی از دیابت
عنوان
متوسط در هر قرص
نیاز روزانه %
L-Carnitine
50mg
Vitamin A (2333 IU)
700 µg RE
88
Vitamin D (as D3 600 IU)
15 µg
300
Vitamin E (Natural Source)
20 mg α-TE
167
Vitamin C
120 mg
150
Thiamin (Vitamin B1)
30 mg
2727
Riboflavin (Vitamin B2)
5 mg
357
Niacin (Vitamin B3)
45 mg NE
281
Vitamin B6
10 mg
714
Folic Acid
400 µg
200
Vitamin B12
9 µg
360
Pantothenic Acid
10 mg
167
Magnesium
100 mg
27
Iron
8 mg
57
Zinc
15 mg
150
Copper
1000 µg
100
Manganese
2 mg
100
Selenium
100 µg
182
Chromium
160 µg
400
Iodine
100 µg
67
Biotin
200 µg
60

عناصر قرص مولتی ویتامین دیابتون

قرص دیابتون 21 ریزمغذی را از جمله ویتامین ها، مواد معدنی شامل کروم و اسیدآمینه ی ال-کارنیتین را برای تامین تخصصی نیازهای تغذیه ای بیماران دیابتی و افراد در معرض دیابت فراهم می آورد.

کروم (Chromium)

کروم یکی از مواد معدنی است که یکی از نقش های اصلی آن در بدن، تنظیم سوخت و ساز قند (گلوکز) می باشد. تحقیقات زیادی در رابطه با تاثیر کروم بر تنظیم قند خون افراد دیابتی در سال های اخیر انجام گرفته است.

تحقیقات ثابت کرده اند استفاده از کروم در افراد دیابتی باعث بهبود سوخت و ساز قند شده و علاوه بر این، حساسیت و اثرگذاری انسولین را افزایش می دهد. قرص دیابتون با تامین این ماده ی تخصصی، به بهبود کنترل قند خون کمک می نماید.

از جمله تاثیرات کروم عبارتند از

 • افزایش حساسیت عضلات بدن نسبت به انسولین
 • کمک به کاهش چربی و تری گلیسیرید خون در افراد دیابتی
 • کمک به کنترل قند خون
 • کنترل اشتها و کاهش تمایل مصرف شیرینی جات

قرص دیابتون می تواند در افرادی که در معرض دیابت قرار دارند جهت پیشگیری از دیابت موثر باشد.

ال-کارنیتین (L-Carnitine)

ال-کارنیتین نوعی اسیدآمینه است. اسیدآمینه ها اجزای سازنده ی پروتئین ها در بدن هستند. تحقیقات نشان داده اند که ال-کارنیتین در بهبود پارامترهای عصبی (neurophysiological) بسیار موثر است و باعث کاهش درد در بیماران می شود.

ویتامین های گروه B

ویتامینهای گروه B نقش مهمی در متابولیسم قند دارند. اصلی ترین نقش ویتامین های گروه B در بدن، تبدیل قند (کربوهیدات ها) به انرژی می باشد.

ویتامین C

کمبود ویتامین C دربیماران دیابتی بسیار شایع می باشد. ویتامین C هم عملکرد انسولین را افزایش می دهد و هم به افزایش توانایی رگها در انتقال خون کمک می کند. این ویتامین می تواند در کنترل فشار خون و کاهش ریسک عوارض قلبی عروقی نیز موثر باشد.

ویتامین E

ویتامین E مانند ویتامین C از جمله مهم ترین آنتی اکسیدان های بدن بوده و در سوخت و ساز نیز نقش مهمی دارد. پیشگیری از بیماری قلبی از طریق کاهش مولکول های سمی و جلوگیری از رشد پلاک های داخل دیواره رگ ها از عملکردهای ویتامین E است. ویتامین E همچنین در پیشگیری از دیابت و دیگر بیماری هـا از ارزش بالایی برخوردار است.

منیزیم (Magnesium)

منیزیم نوعی ماده معدنـی موثر در پیشگیری از بسیاری از بیماری هاست. منیزیم می تواند خطر ابتلا به دیابت و فشار خون را کاهش دهد. بیش از ۳۰۰ واکنش بیوشیمیایی در بدن برای فعالیت خود به منیزیم نیاز دارند. منیزیم باعث حفظ فعالیت عادی ماهیچه و عصب، ضربان منظم قلب و استحکام استخوان ها می شود. علاوه بر این وجود منیزیم برای سوخت و ساز قند (کربوهیدرات) لازم است.

روی (Zinc)

روی نوعی ماده معدنی است که مقدار آن در افراد دیابتی کمتر از سایرین است. روی به تولید انسولین در لوزالمعده (پانکراس) و نیز انتقال گلوکز توسط انسولین به سلول ها کمک می کند.

ویتامین D

ویتامین D می تواند فعالیت و عملکرد سلولهای سازنده ی انسولین (سلول های بتا) در پانکراس و همچنین حساسیت به انسولین را بهبود دهد. علاوه بر این، ویتامین D برای سلامت استخوان و حفظ سلامت عمومی بدن دارای اهمیت می باشد. این ویتامین از طریق نور آفتاب در پوست ساخته می شود و به دلیل عدم دریافت کافی نور آفتاب، کمبود این ویتامین بسیار شایع می باشد.

ویتامین A

تحقیقات جدید نشان می دهد که کمبود ویتامین A و دیابت با یکدیگر در ارتباط هستند. محققان دریافته اند که ویتامین A ممکن است بر روی عملکرد سلول های بتا، سلول های ترشح کننده انسولین تاثیر گذار باشد.
آهن (Iron)، منگنز (Manganese)، مس (Copper)، سلنیوم (Selenium) و ید (Iodine): کمبود این مواد معدنی به واسطه ی عادات غذایی نادرست و نیازهای تغذیه ای در بیماران دیابتی شایع می باشد. این کمبود باعث تشدید بیماری می گردد. قرص دیابتون مقادیر مورد نیاز روزانه ی این ریزمغذی ها را تامین می نماید.

نحوه مصرف قرص دیابتون Vitabiotics Diabetone Original:

روزی ۱ عدد قرص دیابتون به همراه وعده غذایی اصلی با ۱ لیوان آب میل شود.

بله. قرص دیابتون مجموعه‌ای از ویتامین­ها است که در کنترل وزن برای افراد غیر دیابتی می‌تواند موثر باشد.

قرص دیابتون از آسیب رادیکال­های آزاد به سیستم عروقی و آسیب‌های نفروپاتی جلوگیری می‌کند.

تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی جهت بهبود عملکرد انسولین در بدن، جهت حفظ سلامت و تناسب اندام

قرص دیابتون مکمل مولتی‌ویتامین بوده و می‌تواند کمبودهای ویتامینی را بر اساس نیاز یک فرد مبتلا به دیابت به ویتامین های مورد نیاز تامین می کند و جایگزین درمان دارویی نیست.

بله. ولی بهتر است هر دارو یا مکملی را در دوره بارداری و شیردهی با مشورت پزشک مصرف نمایید.

قرص دیابتون یک مکمل تخصصی است که در بهبود عملکرد انسولین موثر است. برای قطع و یا کم کردن دوز مصرفی داروهای دیابت حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

به خاطر میزان بالای کرومیوم موجود در قرص دیابتون، عملکرد انسولین را افزایش یافته و باعث کنترل قند خون می شود و همچنین باتوجه به 2300 واحد ویتامین A موجود در آن باعث تقویت مویرگ‌های پشت چشمی می شود.

این ماده معدنی تاثیر زیادی بر کنترل اشتها و افزایش حساسیت بدن نسبت به انسولین، کاهش چربی و تری گلیسرید خون، حساسیت سلول ها به انسولین و عملکرد بهتر انسولین در بدن می شود.

بله ، مواد مغذی موجود در قرص دیابتون باعث کاهش درد ناشی از آسیب عصبی می گردد.

قرص دیابتون حاوی زینک ، ویتامین آ و سی می باشد که بر ترمیم سریع زخم مخصوصا زخم پای ناشی از دیابت تاثیرگذار است.

بله ، قرص دیابتون علاوه بر تامین نیاز مولتی ویتامین مینرال فرد دارای دیابت، بخاطر وجود کروم عملکرد انسولین را نیز بهبود می‌بخشد.

قرص دیابتون 7
دیابتون روی حیوانات آزمایش نشده است
قرص دیابتون 8
بدون مخمر
قرص دیابتون 9
بدون رنگ مصنوعی
قرص دیابتون 10
بدون مواد نگهدارنده
قرص دیابتون 11
مناسب گیاهخواران

محصولات مرتبط