• شربت استئوکر یک منبع غنی از کلسیم به همراه ویتامین D و مواد معدنی منیزیم و روی می باشد.

 • شربت استوکر ترکیب اثبات شده‌ای از کلسیم، منیزیم و ویتامین D و دیگر ریز مغذی هاست؛

شربت مگستون ب۶

شربت مگستون ب۶ ، منبع غنی از پتاسیم، منیزیم سیترات به همراه ویتامین  B6 می باشد. این شربت از تشکیل و رشد سنگ کلیه جلوگیری کرده و منجر به حفظ سلامت عمومی و بهبود عملکرد کلیه ها و مجاری ادراری می گردد.

 • کمک به پیشگیری از تشکیل سنگ‌ کلیه اگزالات کلسیمی و کاهش 85 درصدی خطر عود
 • کمک به پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه اسید اوریکی
 • کمک به قلیایی کردن ادرار
 • مطالعات بالینی در افراد دارای سنگ کلیه کلسیمی نشان داد که پتاسیم سیترات میزان عود تشکیل سنگ‌ها را کاهش می‌دهد.
200 میلی لیتر

طعم مطلوب وانیل

بدون قند

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 1,650,000 ریال

 • مناسب برای : کودکان با تجویز پزشک،نوجوانان،بزرگسالان
 • با توجه به دستور پزشک مصرف شود و همواره با آب رقیق گردد.
 • روزانه 2 مرتبه و هر بار 3 قاشق مرباخوری از محلول را داخل 1 لیوان آب رقیق کرده و بعد از غذا مصرف شود (1 قاشق مرباخوری معادل 5 میلی لیتر می باشد)

–  در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد، در جای خشک و دور از نور نگهداری شود. دور از دسترس اطفال قرار گیرد. پس از مصرف، درب بطری را کاملاً بسته و خارج از یخچال نگهداری نمایید.

–  قبل از مصرف بطری را به خوبی تکان دهید.

–  در صورت آلرژی به مواد غذایی و یا اجزای تشکیل دهنده فراورده و در صورت استفاده از سایر داروها، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

–  مصرف این فراورده در کودکان، افراد مبتلا به اختلالات شدید کلیوی، عفونت فعال مجاری ادرار، زخم معده، هیپر کالمی، بیماری آدیسون و در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

–  بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نشود.

حاوی مواد مغذی :

شربت مگستون ب6 1

پتاسیم منیزیم سیترات

شربت مگستون ب6 2

ویتامین B6

خواص و مزایای شربت مگستون ب۶ چیست؟

شربت مگستون ب 6 با دارا بودن پتاسیم منیزیم سیترات و ویتامین B6 از تشکیل و رشد سنگ کلیه جلوگیری کرده و منجر به حفظ سلامت عمومی و بهبود عملکرد کلیه ها و مجاری ادراری می گردد. این شربت 200 میلی لیتر با طعم مطلوب وانیل و فاقد قند میباشد و برای خانم ها و آقایان مناسب است. این شربت با فرمولاسیونی جامع و منحصر به فرد به موارد زیر کمک می کند:

– پیشگیری از تشکیل سنگ‌ کلیه اگزالات کلسیمی و کاهش 85 درصدی خطر عود
– پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه اسید اوریکی
– قلیایی نمودن ادرار و کاهش اگزالات در ادرار

شربت مگستون ب6 چگونه از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری میکند؟

پتاسیم منیزیم سیترات موجود در این شربت با قلیایی کردن ادرار، افزایش سیترات ادرار و انحلال سنگ ها از ایجاد سنگ های کلیوی کلسیم اگزالات و اسید اوریکی جلوگیری می کند. منیزیم در این فرمولاسیون به اگزالات ادرار متصل شده و از تشکیل و رشد کلسیم اگزالات جلوگیری کرده و مانع تشکیل سنگ کلسیم اگزالات می گردد. همچنین سیترات با کلسیم ادرار ترکیب شده و از کریستالیزاسیون پیشگیری کرده و سرعت تشکیل سنگ و اندازه آن را کاهش می دهد. ریز مغذی های موجود در این شربت، در بیمارانی که از دیورتیک های تیازیدی استفاده می کنند، باعث تنظیم PH ادرار و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کلسیمی می گردد. مطالعات بالینی در افراد دارای سنگ کلیه کلسیمی نشان داد که پتاسیم سیترات عود سنگ‌های کلیه را کاهش می‌دهد. همچنین ویتامین B6 در این مکمل، به عنوان یک کوفاکتور، باعث افزایش فعالیت آنزیم AGT( آلانین گلی اکسالات ترانسفراز) گردیده و با کاهش سطح اگزالات ادرار مانع تشکیل سنگ کلسیم اگزالات می گردد.

چه افرادی می توانند از شربت مگستون ب۶ استفاده کنند؟

 • مبتلایان به بیماری RTA ( اسیدوز توبولار کلیوی)
 • مبتلایان به هایپراگزالوریای اولیه ( اگزالات بالا در ادرار)
 • مبتلایان به سنگ های کلیه کلسیمی
 • بیمارانی که از دیورتیک های تیازیدی استفاده می کنند.
 • مبتلایان به هیپوکالمی
 • مبتلایان به هیپوسیتراتوری
 • بیمارانی که داروهایی مانند مهارکننده های کربنیک انیدراز مصرف می کنند.
عنوان
در هر 5 میلی لیتر
پتاسیم منیزیم سیترات
978 mg
منیزیم
 93 mg
پتاسیم
151 mg
سیترات
734 mg
ویتامین ب6
14 mg

عناصر شربت مگستون ب۶

مواد مؤثره ی موجود در شربت مگستون ب6 به طور تخصصی به گونه ای طراحی شده اند که بر اساس آخرین مطالعات، از تشکیل و رشد سنگ کلیه جلوگیری کرده و منجر به حفظ سلامت عمومی و بهبود عملکرد کلیه ها و مجاری ادراری می گردد.

پتاسیم منیزیم سیترات

پتاسیم منیزیم سیترات موجود در این شربت با قلیایی کردن ادرار، افزایش سیترات ادرار و انحلال سنگ ها  از ایجاد سنگ های کلیوی کلسیم اگزالات و اسید اوریکی جلوگیری می کند. منیزیم در این فرمولاسیون به اگزالات ادرار متصل شده و از تشکیل و رشد کلسیم اگزالات جلوگیری کرده و مانع تشکیل سنگ کلسیم اگزالات می گردد. همچنین سیترات با کلسیم ادرار ترکیب شده و از کریستالیزاسیون پیشگیری کرده و سرعت تشکیل سنگ و اندازه آن را کاهش می دهد. ریز مغذی های موجود در این شربت، در بیمارانی که از دیورتیک های تیازیدی استفاده می کنند، باعث تنظیم  PH ادرار و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کلسیمی می گردد. مطالعات بالینی در افراد دارای سنگ کلیه کلسیمی نشان داد که پتاسیم سیترات عود سنگ‌های کلیه را کاهش می‌دهد.

ویتامین B6

به عنوان یک کوفاکتور، باعث افزایش فعالیت آنزیم  AGT( آلانین گلی اکسالات ترانسفراز) گردیده و با کاهش سطح اگزالات ادرار مانع تشکیل سنگ کلسیم اگزالات می گردد.

بهترین زمان مصرف شربت مگستون ب6:

 •  با توجه به دستور پزشک مصرف شود و همواره با آب رقیق گردد.
 •  روزانه 2 مرتبه و هر بار 3 قاشق مرباخوری از محلول را داخل 1 لیوان آب رقیق کرده و بعد از غذا مصرف شود (1 قاشق مرباخوری معادل 5 میلی لیتر می باشد)