• Panel 1

    Panel 3


  • Panel 2

کپسول فروگلوبین

Feroglobin® B12 capsule

کپسول فروگلوبین B12، نه تنها آهن مورد نیاز بدن را بطور کامل تامین می نماید، بلکه با فرمولاسیون تخصصی، سایر ریزمغذی های مورد نیاز جهت فرآیند خون سازی و سلامت عمومی بدن را نیز فرآهم می کند.

  • دارای خاصیت آهسته رهش (Slow release) و آزادسازی تدریجی آهن
  • تضمین کمترین عوارض گوارشی و بیشترین اثربخشی (PCO)
  • تقویت خون‌سازی و پیشگیری از کم‌خونی فقر آهن
30 کپسول

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 915,600 ریال

یک عدد کپسول فروگلوبین B12 را در روز به همراه وعده غذایی اصلی با یک لیوان آب مصرف نمایید.

در دمای زیر ۲۵ درجه سانتی گراد و در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نگردد.
چنانچه هر داروی دیگری مصرف می کنید قبل از مصرف این فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

دارای خاصیت آهسته رهش، شامل:

Number 1

پرفروش ترین برند مکمل انگلستان

ویتامین B6و B12

کمک به خون‌سازی

آهن

حامل اکسیژن در بدن

آهن

کمک به تشکیل گلبول قرمز و هموگلوبین

حاوی آهن، فولیک اسید، روی، مس، ویتامین B6 ,B12

اصلی ترین نیاز موجودات زنده اکسیژن می باشد. تمام سلول های بدن ما نیز به اکسیژن نیاز دارند ولی بدون آهن، بدن قادر به تأمین اکسیژن برای سلولهای خودش نمی باشد. گلبول های قرمز، وظیفه نقل و انتقال اکسیژن در خون را بر عهده دارند و آهن در ساختار گلبول های قرمز نقش اساسی ایفا می میکند.

کپسول فروگلوبین B12، نه تنها آهن مورد نیاز بدن را بطور کامل تامین می نماید، بلکه با فرمولاسیون تخصصی، سایر ریزمغذی های مورد نیاز جهت فرآیند خون سازی و سلامت عمومی بدن را نیز فرآهم می کند.

نقش کپسول فروگلوبین B12 در کم خونی:

کم‌خونی یا آنمی (Anemia) اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز به تعداد کافی و یا کیفیت مناسب در خون وجود ندارد. کپسول فروگلوبین B12 با تقویت ساخت و ساختمان گلبول های قرمز، از کم خونی جلوگیری می کند. بسیاری از مردم، به کم‌خونی تشخیص داده نشده مبتلا هستند و نشانه‌های بیماری مبهم است. اغلب افراد مبتلا به کم‌خونی از احساس سستی یا خستگی همیشگی یا هنگام فعالیت، احساس کسالت عمومی و گاهی ناتوانی تمرکز شکایت دارند.
افراد مبتلا به شکل‌های شدیدتر کم‌خونی بیشتر تنگی نفس خود را در هنگام فعالیت بدنی اعلام می‌کنند. کم‌خونی طول کشیده (مزمن) در کودکان سبب اختلالات رفتاری می‌شود که نتیجه ی تکامل نامناسب سیستم عصبی در دوران نوزادی است و در کودکان سنین مدرسه موجب افت تحصیلی می‌شود. بنابراین پیشگیری از ابتلا به کم خونی از طریق کپسول فروگلوبین B12 اهمیت می یابد.
کم‌خونی فقر آهن (Iron deficiency anemia) شایع ترین نوع کم‌خونی بوده و همانطور که از نامش پیداست، ناشی از کمبود آهن می باشد. این نوع کم خونی می تواند به دلیل تغذیه ناکافی آهن، دفع بیش از حد خون در بلندمدت (مانند خونریزی گوارشی و قاعدگی) ویا سوءجذب آهن دهد.
فقرآهن یکی از شایع ترین اختلالات تغذیه ای در کشور های در حال توسعه و مهم ترین نوع کم خونی تغذیه ای در کودکان و زنان، در سنین باروری است که با ایجاد گلبول های قرمز کوچک و کاهش میزان هموگلوبین مشخص می شود.

نیاز به آهن در بزرگسالان:

همانطور که اشاره شد، کم خونی فقر آهن در بزرگسالان شیوع بالایی دارد. نیاز به آهن در شرایط خاصی افزایش می یابد: خانم ها به واسطه ی عادات ماهیانه، آهن زیادی را از دست می دهند و نیاز به حمایت بیشتری در زمینه ی خون سازی دارند؛ در دوران بارداری، نیاز به آهن افزایش می یابد و با تامین مقادیر کافی از این ماده ی معدنی، سلامت مادر و جنین تضمین خواهد شد، عوارض بارداری کاهش خواهد یافت و رشد جنین به خوبی صورت خواهد گرفت؛ امروزه طی مقالات ثابت شده است مصرف منظم مکمل های حاوی آهن، از ابتلا به بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرده و همچنین شدت و طول دوره ی درمان این بیماری ها را کاهش می دهد.

کپسول فروگلوبین B12 دارای خاصیت آهسته رهش (Slow release) می باشد و از این طریق، از عوارض گوارشی مصرف آهن جلوگیری کرده و جذب و اثربخشی بالایی دارد.

آهسته رهش (Slow release) بودن کپسول فروگلوبین B12 بدین معنی می باشد که مقدار کافی و مناسبی از آهن را به تدریج و به آرامی در طول دستگاه گوارش آزاد می نماید. کپسول فروگلوبین B12 از این طریق باعث جذب بهتر آهن شده و از ایجاد آهن اضافه در دستگاه گوارش و معده جلوگیری می کند. بنابراین عوارض گوارشی نداشته و اثر ملایم بر روی معده دارد.

 
عنوان
متوسط در هر قرص
نیاز روزانه %
 
Vitamin B6
5 mg
357
Folic Acid
500 µg
250
Vitamin B12
10 µg
400
Iron (as Fumarate)
24 mg
171
Zinc
12 mg
120
Copper
2000 µg
200

عناصر

آهن (Iron)

در بدن انسان، آهن در ساختار ترکیبی به نام هموگلوبین در گلبولهای قرمز وجود دارد. هموگلوبین در انتقال اکسیژن از ریه ها به سلولهای بدن نقش دارد، بنابراین آهن نقش مهمی در انتقال اکسیژن در بدن و نهایتا رشد و نمو سلول ها دارد. کمبود آهن سبب محدود شدن انتقال اکسیژن به سلولها شده، سبب خستگی، پایین آمدن سطح ایمنی بدن و کاهش توانایی در انجام کارها می شود.
مصرف کپسول فروگلوبین B12 نه تنها به خون سازی کمک می کند، بلکه تضمین کننده ی نقش آهن در سایر دستگاه های بدن می باشد. وجود مقادیر کافی از آهن در بدن انسان علاوه بر خون سازی، برای فعالیت دستگاه ایمنی، عملکرد غده ی تیروئید، فعالیت های مغزی، انقباض ماهیچه ها و تنظیم دما نیز ضروری می باشد.

ویتامین های گروه B

فولیک اسید (ویتامین B9) و B12: ویتامین های گروه B در بدن عامل تولید انرژی می باشند. کمبود شدید ویتامین B9 (فولیک اسید) و B12، نهایتا به انواع کم خونی منجر خواهد شد که این مسئله، اهمیت و نقش این دو ویتامین را در فرآیند تقسیم سلولی و خون سازی نشان می دهد. کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 و فولیک اسید، کم خونی مگالوبلاستیک (Megaloblastic anemia) نام دارد.

ویتامین B6: جهت ساخت هموگلوبین و اثرگذاری آهن ضروری و حیاتی است. در کمبود آهن، معمولاً کمبود ویتامین B6 نیز دیده می شود.

ویتامین های B6، فولیک اسید (B9) و B12 بطور اختصاصی در فرآیند خون سازی نقش داشته و کمبود آن ها با ابتلا به انواع کم خونی همراه هواهد بود. کپسول فروگلوبین B12 با تامین این ویتامین ها در کنار آهن، باعث بهبود هرچه بیشتر فرآیند خون سازی می گردد.

روی (Zinc)

روی از جمله مواد معدنی می باشد که رابطه ی تنگاتنگی با فرآیند خون سازی دارد. کمبود روی سبب استعداد فرد به ابتلا به کم خونی می شود. مصرف روی برای افزایش سطح هموگلوبین بسیار ضروری است. کمبود روی به طور همزمان با کمبود آهن وجود دارد، که خود سبب خستگی ذهنی تحریک پذیری، حساس شدن و کاهش فعالیت تیروئید می شود.

مس (Cooper)

مواد معدنی از جمله مس نقش مهمی در سوخت و ساز بدن ایفا می کنند. مس به جذب بهتر آهن می نماید و در بسیاری از واکنش های متابولیسمی بدن، نقش کمکی دارد.

 

یک عدد کپسول فروگلوبین B12 را در روز به همراه وعده غذایی اصلی با یک لیوان آب مصرف نمایید.
ملح کپسول فروگلوبین چیست؟

ملح کپسول فروگلوبین، فروس فومارات می باشد.

مقدار آهن(المنتال) موجود در محصول چند است؟

مقدار آهن موجود در کپسول فروگلوبین 24 میلی گرم می باشد.

آیا کپسول فروگلوبین باعث خشکی مزاج می شود؟

 خیر. کپسول فروگلوبین آهسته رهش است و وجود ویتامین های گروه ب موجود در محصول باعث کاهش عوارض گوارشی می گردد.

آیا افراد باردار هم می توانند از این محصول استفاده کنند؟

پیشنهاد می کنیم قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

آیا مصرف کپسول فروگلوبین برای خانم‌ها در دوره قاعدگی مناسب است؟

باتوجه به اینکه خانم‌ها در دوره قاعدگی خون زیادی از دست می‌دهند، در نتیجه آهن موجود در بدن آنها کاهش می یابد. استفاده از مکمل‌های آهن‌دار نظیر کپسول فروگلوبین توصیه می شود.

بهترین زمان مصرف کپسول فروگلوبین چه زمانی است؟

بهتر است کپسول فروگلوبین همراه با غذا میل شود.

آیا افراد گیاه‌خوار می توانند از کپسول فروگلوبین استفاده کنند؟

کپسول فروگلوبین به دلیل عدم وجود ژلاتین، برای افراد گیاه خوار مناسب است.

آیا کپسول فروگلوبین می تواند از ریزش مو و خستگی مفرط جلوگیری کند؟

بله، کاهش آهن در بدن می تواند باعث خستگی، ضعف و ریزش مو گردد. مصرف کپسول فروگلوبین آهن مورد نیاز بدن را تامین می کند.

بدون مواد نگهدارنده
بدون رنگ مصنوعی
بدون مخمر
فروگلوبین روی حیوانات آزمایش نشده است.

محصولات مرتبط

شربت فروگلوبین پلاس

شربت فروگلوبین

قطره فروگلوبین

Instagram did not return a 200.

vitabiotics.iran@

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید