• کپسول فروگلوبین

  کپسول فروگلوبین


 •  

  کپسول فروگلوبین

کپسول فروگلوبین

کپسول فروگلوبین B12، نه تنها آهن مورد نیاز بدن را بطور کامل تامین می نماید، بلکه با فرمولاسیون تخصصی، سایر ریزمغذی های مورد نیاز جهت فرآیند خون سازی و سلامت عمومی بدن را نیز فرآهم می کند.

 • دارای خاصیت آهسته رهش (Slow release) و آزادسازی تدریجی آهن
 • تضمین کمترین عوارض گوارشی و بیشترین اثربخشی (PCO)
 • تقویت خون‌سازی و پیشگیری از کم‌خونی فقر آهن
30 کپسول

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 1,221,000 ریال

یک عدد کپسول فروگلوبین B12 را در روز به همراه وعده غذایی اصلی با یک لیوان آب مصرف نمایید.

 • در دمای زیر ۲۵ درجه سانتی گراد و در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نگردد.
  چنانچه هر داروی دیگری مصرف می کنید قبل از مصرف این فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

دارای خاصیت آهسته رهش، شامل:

کپسول فروگلوبین 1
Number 1

پرفروش ترین برند مکمل انگلستان

کپسول فروگلوبین 2
ویتامین B6و B12

کمک به خون‌سازی

کپسول فروگلوبین 3
آهن

حامل اکسیژن در بدن

کپسول فروگلوبین 3
آهن

کمک به تشکیل گلبول قرمز و هموگلوبین


کپسول فروگلوبین حاوی آهن، فولیک اسید، روی، مس، ویتامین B6 ,B12

اصلی ترین نیاز موجودات زنده اکسیژن می باشد. تمام سلول های بدن ما نیز به اکسیژن نیاز دارند ولی بدون آهن، بدن قادر به تأمین اکسیژن برای سلولهای خودش نمی باشد. گلبول های قرمز، وظیفه نقل و انتقال اکسیژن در خون را بر عهده دارند و آهن در ساختار گلبول های قرمز نقش اساسی ایفا می میکند.

کپسول فروگلوبین B12، نه تنها آهن مورد نیاز بدن را بطور کامل تامین می نماید، بلکه با فرمولاسیون تخصصی، سایر ریزمغذی های مورد نیاز جهت فرآیند خون سازی و سلامت عمومی بدن را نیز فرآهم می کند.

نقش قرص فروگلوبین B۱۲ در کم خونی:

کم‌خونی یا آنمی (Anemia) اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز به تعداد کافی و یا کیفیت مناسب در خون وجود ندارد. کپسول فروگلوبین ب12 ویتابیوتیکس با تقویت ساخت و ساختمان گلبول های قرمز، از کم خونی جلوگیری می کند. بسیاری از مردم، به کم‌خونی تشخیص داده نشده مبتلا هستند و نشانه‌های بیماری مبهم است. اغلب افراد مبتلا به کم‌خونی از احساس سستی یا خستگی همیشگی یا هنگام فعالیت، احساس کسالت عمومی و گاهی ناتوانی تمرکز شکایت دارند.
افراد مبتلا به شکل‌های شدیدتر کم‌خونی بیشتر تنگی نفس خود را در هنگام فعالیت بدنی اعلام می‌کنند. کم‌خونی طول کشیده (مزمن) در کودکان سبب اختلالات رفتاری می‌شود که نتیجه ی تکامل نامناسب سیستم عصبی در دوران نوزادی است و در کودکان سنین مدرسه موجب افت تحصیلی می‌شود. بنابراین پیشگیری از ابتلا به کم خونی از طریق کپسول فروگلوبین B12 اهمیت می یابد.
کم‌خونی فقر آهن (Iron deficiency anemia) شایع ترین نوع کم‌خونی بوده و همانطور که از نامش پیداست، ناشی از کمبود آهن می باشد. این نوع کم خونی می تواند به دلیل تغذیه ناکافی آهن، دفع بیش از حد خون در بلندمدت (مانند خونریزی گوارشی و قاعدگی) ویا سوءجذب آهن دهد.
فقرآهن یکی از شایع ترین اختلالات تغذیه ای در کشور های در حال توسعه و مهم ترین نوع کم خونی تغذیه ای در کودکان و زنان، در سنین باروری است که با ایجاد گلبول های قرمز کوچک و کاهش میزان هموگلوبین مشخص می شود.

نیاز به آهن در بزرگسالان:

همانطور که اشاره شد، کم خونی فقر آهن در بزرگسالان شیوع بالایی دارد. نیاز به آهن در شرایط خاصی افزایش می یابد: خانم ها به واسطه ی عادات ماهیانه، آهن زیادی را از دست می دهند و نیاز به حمایت بیشتری در زمینه ی خون سازی دارند؛ در دوران بارداری، نیاز به آهن افزایش می یابد و با تامین مقادیر کافی از این ماده ی معدنی، سلامت مادر و جنین تضمین خواهد شد، عوارض بارداری کاهش خواهد یافت و رشد جنین به خوبی صورت خواهد گرفت؛ امروزه طی مقالات ثابت شده است مصرف منظم مکمل های حاوی آهن، از ابتلا به بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرده و همچنین شدت و طول دوره ی درمان این بیماری ها را کاهش می دهد.

کپسول فروگلوبین B12 دارای خاصیت آهسته رهش (Slow release) می باشد و از این طریق، از عوارض گوارشی مصرف آهن جلوگیری کرده و جذب و اثربخشی بالایی دارد.

آهسته رهش (Slow release) بودن کپسول فروگلوبین B12 بدین معنی می باشد که مقدار کافی و مناسبی از آهن را به تدریج و به آرامی در طول دستگاه گوارش آزاد می نماید. کپسول فروگلوبین (Feroglobin B12) از این طریق باعث جذب بهتر آهن شده و از ایجاد آهن اضافه در دستگاه گوارش و معده جلوگیری می کند. بنابراین عوارض گوارشی نداشته و اثر ملایم بر روی معده دارد.

عنوان
متوسط در هر قرص
نیاز روزانه %
Vitamin B6
5 mg
357
Folic Acid
500 µg
250
Vitamin B12
10 µg
400
Iron (as Fumarate)
24 mg
171
Zinc
12 mg
120
Copper
2000 µg
200

ترکیبات قرص آهن فروگلوبین ویتابیوتیکس

آهن (Iron)

در بدن انسان، آهن در ساختار ترکیبی به نام هموگلوبین در گلبولهای قرمز وجود دارد. هموگلوبین در انتقال اکسیژن از ریه ها به سلولهای بدن نقش دارد، بنابراین آهن نقش مهمی در انتقال اکسیژن در بدن و نهایتا رشد و نمو سلول ها دارد. کمبود آهن سبب محدود شدن انتقال اکسیژن به سلولها شده، سبب خستگی، پایین آمدن سطح ایمنی بدن و کاهش توانایی در انجام کارها می شود.
مصرف کپسول فروگلوبین B12 نه تنها به خون سازی کمک می کند، بلکه تضمین کننده ی نقش آهن در سایر دستگاه های بدن می باشد. وجود مقادیر کافی از آهن در بدن انسان علاوه بر خون سازی، برای فعالیت دستگاه ایمنی، عملکرد غده ی تیروئید، فعالیت های مغزی، انقباض ماهیچه ها و تنظیم دما نیز ضروری می باشد.

مشاهده بیشتر…

ویتامین های گروه B

فولیک اسید (ویتامین B9) و B12: ویتامین های گروه B در بدن عامل تولید انرژی می باشند. کمبود شدید ویتامین B9 (فولیک اسید) و B12، نهایتا به انواع کم خونی منجر خواهد شد که این مسئله، اهمیت و نقش این دو ویتامین را در فرآیند تقسیم سلولی و خون سازی نشان می دهد. کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 و فولیک اسید، کم خونی مگالوبلاستیک (Megaloblastic anemia) نام دارد.

ویتامین B6: جهت ساخت هموگلوبین و اثرگذاری آهن ضروری و حیاتی است. در کمبود آهن، معمولاً کمبود ویتامین B6 نیز دیده می شود.

ویتامین های B6، فولیک اسید (B9) و B12 بطور اختصاصی در فرآیند خون سازی نقش داشته و کمبود آن ها با ابتلا به انواع کم خونی همراه هواهد بود. کپسول فروگلوبین B12 با تامین این ویتامین ها در کنار آهن، باعث بهبود هرچه بیشتر فرآیند خون سازی می گردد.

روی (Zinc)

روی از جمله مواد معدنی می باشد که رابطه ی تنگاتنگی با فرآیند خون سازی دارد. کمبود روی سبب استعداد فرد به ابتلا به کم خونی می شود. مصرف روی برای افزایش سطح هموگلوبین بسیار ضروری است. کمبود روی به طور همزمان با کمبود آهن وجود دارد، که خود سبب خستگی ذهنی تحریک پذیری، حساس شدن و کاهش فعالیت تیروئید می شود.

مس (Cooper)

مواد معدنی از جمله مس نقش مهمی در سوخت و ساز بدن ایفا می کنند. مس به جذب بهتر آهن می نماید و در بسیاری از واکنش های متابولیسمی بدن، نقش کمکی دارد.

طریقه مصرف قرص فروگلوبین Feroglobin Capsules:

 • کپسول فروگلوبین روزانه یک کپسول همراه یا بلافاصله بعد از غذای اصلی، همراه با آب یا نوشیدنی سرد توصیه می شود.
 • همیشه اطمینان حاصل کنید که کپسول های فروگلوبین را با مایعات فراوان برای کمک به شستشوی کپسول مصرف کنید، نه با چای یا قهوه، زیرا ممکن است باعث شود کپسول خیلی زود تجزیه شود.
 • مصرف کپسول همراه با یک وعده غذایی بزرگ، جذب مواد مغذی را به حداکثر می رساند.
 • کپسول‌های فروگلوبین برای استفاده طولانی‌مدت فرموله شده‌اند و می‌توان تا زمانی که لازم است مصرف کرد. حداکثر مدت زمانی برای استفاده از آن وجود ندارد.
 • کپسول فروگلوبین را فقط باید با معده پر مصرف کرد.

به طور کلی، فروگلوبین را می توان در کنار داروها مصرف کرد زیرا حاوی سطوح متوسطی از ویتامین ها و مواد معدنی است. برای توصیه های خاص در مورد مصرف فروگلوبین همراه با دارو، توصیه می کنیم ابتدا با پزشک خود تماس بگیرید.

ملح کپسول فروگلوبین، فروس فومارات می باشد.

مقدار آهن موجود در کپسول فروگلوبین 24 میلی گرم می باشد.

 خیر. کپسول فروگلوبین آهسته رهش است و وجود ویتامین های گروه ب موجود در محصول باعث کاهش عوارض گوارشی می گردد.

پیشنهاد می کنیم قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

باتوجه به اینکه خانم‌ها در دوره قاعدگی خون زیادی از دست می‌دهند، در نتیجه آهن موجود در بدن آنها کاهش می یابد. استفاده از مکمل‌های آهن‌دار نظیر کپسول فروگلوبین توصیه می شود.

بهتر است کپسول فروگلوبین همراه با غذا میل شود.

کپسول فروگلوبین به دلیل عدم وجود ژلاتین، برای افراد گیاه خوار مناسب است.

بله، کاهش آهن در بدن می تواند باعث خستگی، ضعف و ریزش مو گردد. مصرف کپسول فروگلوبین آهن مورد نیاز بدن را تامین می کند.

کپسول فروگلوبین 5
بدون مواد نگهدارنده
کپسول فروگلوبین 6
بدون رنگ مصنوعی
کپسول فروگلوبین 7
بدون مخمر
کپسول فروگلوبین 8
فروگلوبین روی حیوانات آزمایش نشده است.

محصولات مرتبط