• قرص پرگناکر اورجینال، مکمـل غذائی ایـده ال جهت کمک به حفظ سلامـت مـادر و جنیـن در دوران بـارداری و شیـردهـی و کاهش خطرات دوران حاملگی می باشد.

  کپسول پرگناکر اورجینال با فرمولاسیون تخصصی، ۱۹ ویتامین و ماده ی معدنی اصلی مورد نیاز برای تکامل حداکثری جنین و سلامت مادر را فراهم آورده و آهن، اسید فولیک و سایر ویتامین ها و مواد معدنی ضروری روزانه را در این دوران تامین می‌کند.
 • قرص مولتی پرگناکر اورجینال تامین ریزمغذی های ضروری شامل فولیک اسید، آهن و ید

قرص پرگناکر اورجینال

قرص پرگناکر اورجینال، مکمـل غذائی ایـده ال جهت کمک به حفظ سلامـت مـادر و جنیـن در دوران بـارداری و شیـردهـی و کاهش خطرات دوران حاملگی می باشد.

 • دارای 19 ویتامین و ماده ی معدنی مورد نیاز برای تکامل حداکثری جنین و سلامت مادر
 • تامین ریزمغذی های ضروری شامل فولیک اسید، آهن و ید
 • کاهش ریسک وزن کم نوزاد هنگام تولد یا تولد نوزاد نارس

قیمت مصرف کننده (با احتساب ارزش افزوده): 2,310,000ریال

روزی ۱ عدد قرص به همراه وعده غذای اصلی مصرف شود .

مصرف این محصول را می توانید در هر نقطه از دوران بارداری شروع فرمایید و پس از اتمام دوران بارداری نیز ادامه دهید.

  • در دمای زیر ۲۵ درجه سانتی گراد و در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

  • همراه با داروهای ضد انعقاد خون مصرف نشود.
  • بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نگردد.
  • جویده نشود.
  • هنگام استفاده از این محصول، نیاز به استفاده از مولتی ویتامین دیگری نمی باشد.

 

 ۱۹ ویتامین و ریزمغذی، شامل:

قرص پرگناکر اورجینال 2
فولیک اسید

کمک به رشد سیستم عصبی جنین

قرص پرگناکر اورجینال 3
روی

کمک به باروری

قرص پرگناکر اورجینال 4
ویتامین D

تقسیم سلول های سالم

قرص پرگناکر اورجینال 5
منیزیم ، آهن و نیاسین

تامین انرژی مورد نیاز بدن

قرص پرگناکر اورجینال 6
ویتامین B2و B12

کمک به حفظ گلبول های قرمز

قرص پرگناکر اورجینال 7
ویتامین B1و B6

تولید انرژی

روزی ۱ عدد قرص به همراه وعده غذای اصلی مصرف شود .
مصرف این محصول را می توانید در هر نقطه از دوران بارداری شروع فرمایید و پس از اتمام دوران بارداری نیز ادامه دهید.

درصورت مصرف قرص پرگناکر اورجینال نیازی به استفاده از قرص فولیک اسید و قرص آهن به‌صورت جداگانه وجود ندارد.

مصرف پرگناکر اورجینال را روز بعد با روال قبل ادامه دهید و از مصرف مقدار اضافه جهت جبران نوبت از دست رفته خودداری کنید.

چای و قهوه با برخی مکمل های تغذیه ای تداخل ایجاد می کند، زیرا در جذب آهن اختلال ایجاد می نمایند. بهتراست بین مصرف مکمل های حاوی آهن از جمله پرگناکر اورجینال و مصرف چای و قهوه،  یک ساعت فاصله وجود داشته باشد.

میزان قرص فولیک اسید موجود در قرص پرگناکر اورجینال نیاز روزانه ی خانم های باردار را تامین می کند، اما گاهی ممکن است که پزشک به تشخیص خود برای جبران کمبودهایی در بدن فولیک اسید را به صورت جداگانه تجویز کند.

بله. قرص پرگناکر اورجینال فاقد هر گونه گلوتن و لاکتوز بوده بنابراین بهترین انتخاب برای افراد دارای دیابت است.

بله. قرص پرگناکر اورجینال فاقد ژلاتین می باشد.

میزان آهن موجود در قرص پرگناکر اورجینال 17 میلی‌گرم می باشد که دوز ایده‌آلی برای دوران بارداری می باشد.

بله ، قرص پرگناکر اورجینال حاوی مقادیر مناسبی از منیزیم می باشد. بنابراین برای دوران بارداری مناسب است.

بله قرص پرگناکر اورجینال حاوی ویتامین‌های گروه B می باشد و در کاهش تهوع در دوران بارداری بسیار موثر است.

قرص پرگناکر اورجینال به عنوان یک مولتی ویتامین اختصاصی برای دوران بارداری است و مقدار آهن مورد نیاز بدن در دوران بارداری تامین می کند. در مورد نیاز به مقادیر بالاتری از آهن، بهتر است با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

مصرف قرص پرگناکر اورجینال با قرص متفورمین به صورت همزمان مشکلی به دنبال ندارد. ولی به منظور جذب مناسب تر، بهتر است با دو ساعت فاصله از هم مصرف شوند.

قرص پرگناکر اورجینال در بارداری

دوران بارداری، از مهمترین دوران زندگی یک فرد از نظر تامین مواد مغذی می باشد. تامین کامل ترین ریزمغذی ها، هم برای سلامت مادر و هم برای رشد و نمو جنین ضروری می باشد، به نحوی که استفاده از برخی ریزمغذی ها به صورت تخصصی از وقوع برخی خطرات و مشکلات دوران بارداری از جمله فشار خون مادر و همچنین نقایص مادرزادی جنین جلوگیری می کند.
قرص پرگناکر اورجینال با فرمولاسیون تخصصی، ۱۹ ویتامین و ماده ی معدنی اصلی مورد نیاز برای تکامل حداکثری جنین و سلامت مادر را فراهم آورده و آهن، اسید فولیک و سایر ویتامین ها و مواد معدنی ضروری روزانه را در این دوران تامین می‌کند.

چه خطراتی مادر و جنین را در دوران بارداری تهدید می کند؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و آگاهی عموم مردم، شیوع بیماری ها و مشکلات دوران بارداری هم برای مادر و هم برای جنین بطور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. شناخت فواید استفاده از ریزمغذی ها و مکمل درمانی مادر باردار، نقش مهمی در این پیشرفت داشته است.

نقایص مادرزادی نوزاد:

نقص لوله عصبی جنین جزو شایع ترین نواقص مادرزادی جنین می باشد که خوشبختانه با مصرف مکمل فولیک اسید (ویتامین B9) به راحتی قابل پیشگیری است. اسپینا بفیدا (Spina bifida) نوعی بیماری می باشد که در آن کانال نخاعی نوزاد بطور کامل بسته نمی شود و می تواند طیفی از علائم و مشکلات را برای جنین ایجاد نماید.
با شناخت نقش فولیک اسید (ویتامین B9) در پیشگیری از نقایص لوله عصبی جنین، مکمل یاری مادران با این ویتامین جزو دستورالعمل های کشوری و جهانی قرار گرفته و شیوع نقایص لوله عصبی از جمله اسپینا بفیدا نسبت به گذشته بطور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. قرص پرگناکر اورجینال، فولیک اسید مورد نیاز مادر باردار را در کنار سایر ریزمغذی ها تامین کرده و تضمین کننده ی تکامل طبیعی نوزاد می باشد.

وزن کم نوزاد هنگام تولد:

محدوده وزن طبیعی نوزاد تازه متولد شده بین 2.5 الی 4 کیلوگرم می باشد. تولد نوزاد با وزن کمتر از 2.5 کیلوگرم می تواند علل متعددی داشته باشد. جبران کمبود های تغذیه ای و اطمینان از دریافت کافی ریزمغذی ها توسط مادر طی دوران بارداری، از مهم ترین عوامل پیشگیری از تولد نوزاد با وزن کم می باشد. با مصرف مولتی ویتامین پرگناکر اورجینال در کنار یک رژیم غذایی پرکالِری، می توان بطور موثر از تولد نوزاد با وزن کم هنگام تولد پیشگیری نمود.

تولد نوزاد نارس:

محدوده طبیعی سن هنگام تولد نوزاد بین 37 الی 42 هفته می باشد. مشکلاتی مثل بیماری زمینه ای  مادر هنگام بارداری (مانند دیابت کنترل نشده، فشار خون کنترل نشده و …) می توانند جزو عوامل خطر تولد نوزاد با سن کمتر از 37 هفته باشد. مکمل پرگناکر اورجینال می تواند با تامین طیف وسیعی از ریزمغذی ها به کنترل بیماری زمینه ای مادر در دوران بارداری کمک نماید.

فشار خون دوران بارداری:

برخی از مادران طی دوران بارداری دچار فشار خون بالا می شوند. پره اکلامپسی (Preeclampsia) نوعی بیماری خطرناک در دوران بارداری با مشخصات فشار خون بسیار بالا و دفع پروتئین از ادرار می باشد. این بیماری می تواند برای مادر باردار بسیار خطرناک بوده و حتی به ختم حاملگی بیانجامد. عامل اصلی این بیماری بطور کامل شناخته شده نمی باشد. امروزه مقالات نشان داده اند افرادی که دچار کمبود ریزمغذی هایی مثل ویتامین B9 و ویتامین B12 هستند، بیشتر در معرض ابتلا به پره اکلامپسی قرار دارند.
قرص مولتی پرگناکر اورجینال با تامین ریزمغذی هایی مطابق با آخرین مقالات مثل ویتامین B9 و B12 و مواد معدنی، ریسک ابتلا به فشار خون دوران بارداری و پره اکلامپسی را کاهش می دهد.

مولتی ویتامین پرگناکر اورجینال ، با تامین طیف وسیعی از ریزمغذی ها از جمله اسیدفولیک (ویتامین B9)، ویتامین B12 و مواد معدنی می تواند بطور موثر از مشکلات و عوارض دوران بارداری مانند نقایص مادرزادی نوزاد، وزن کم هنگام تولد، تولد نوزاد نارس و فشار خون دوران بارداری جلوگیری نماید.

نکته قابل توجه این است که مادرانی که اولین بارداری خود را تجربه می کنند و یا دچار بیماری زمینه ای مانند دیابت، فشار خون و یا مشکلات روماتولوژی می باشند، بیشتر در معرض عوارض بارداری و مشکلات جنین می باشند. بنابراین تامین ریزمغذی ها و کنترل دقیق تر وضعیت جسمی آنان طی بارداری برای تضمین سلامت آنان و جنین از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، مطالعات بسیاری نشان داده اند زنان باردار در کشورهای در حال توسعه، بیشتر با کمبود ریزمغذی ها مواجهند و بنابراین جبران این کمبود ها از طریق قرص پرگناکر کانسپشن اهمیت می یابد.

 
عنوان
متوسط در هر قرص
نیاز روزانه %
Vitamin D (as D3 400 IU)
10 µg
200
Vitamin E
20 mg
167
Vitamin k
70 µg
93
Vitamin C
70 mg
88
Thiamin (Vitamin B1)
3 mg
273
Riboflavin (Vitamin B2)
2 mg
143
Niacin (Vitamin B3)
20 mg NE
125
Vitamin B6
10 mg
714
Folic Acid
400 µg
200
Vitamin B12
6 µg
240
Biotin
150 µg
300
Pantothenic Acid
6 mg
100
Magnesium
150 mg
40
Iron
17 mg
121
Zinc
15 mg
150
Copper
1000 µg
100
Selenium
30 µg
55
Iodine
140 µg
93
Betacarotene (Natural Source)
2 mg


ترکیبات قرص مولتی ویتامین پرگناکر

فولیک اسید (Folic acid یا ویتامین B9):

فولیک اسید از جمله مهم ترین ویتامین های مورد نیاز در دوران بارداری می باشد. به تمام خانم ها توصیه می شود از زمانی که تصمیم به بارداری گرفتند، شروع به مصرف روزانه ی فولیک اسید نمایند و مصرف آن را تا ماه ۴ ام بارداری ادامه دهند. به این ترتیب از بوجود آمدن نوزادی با نقص های عصبی در ستون فقرات و نخاع و مغز تا ۷۰ درصد جلوگیری کنند.
کمبود فولات به طور مستقیم می تواند عامل نقائص هنگام تولد مانند ناهنجاری های لوله عصبی (اسپینا بفیدا) و وزن کم هنگام تولد شود. نقائص هنگام تولید در ۳-۴ هفته اول بارداری رخ می دهد، بنابراین حضور فولات جهت تشکیل و توسعه نخاع و مغز کاملا ضروری است.
امروزه دستورالعمل های کشوری و جهانی توصیه می کنند زنانی که در سنین باروری به سر می برند، سه ماه قبل از قطع روش جلوگیری خود و اقدام برای بارداری از مکمل های حاوی فولیک اسید استفاده نمایند و مصرف فولیک اسید را حداقل تا پایان 3-4 ماه اول بارداری ادامه دهند. قرص پرگناکر اورجینال تضمین کننده ی دریافت کافی این ویتامین خواهد بود. قرص پرگناکر اورجینال علاوه بر تامین ریزمغذی های تخصصی مورد نیاز در دوران بارداری مانند فولیک اسید، سایر ویتامین ها و مواد معدنی ضروری روزانه ی مادر باردار را تامین می نماید.

ویتامین های گروه B:

کمبود ویتامین های گروه B درهنگام بارداری می تواند برای جنین مضر باشد. کمبود این ویتامین ها در دوران بارداری می تواند باعث افزایش بروز مشکلاتی از قبیل نارسایی قلبی و عقب ماندگی رشد می شود.

ویتامین E:

ویتامین E برای رشد عصبی و مغزی جنین در دوران بارداری حیاتی است. کمبود ویتامین E موجب افزایش خطر ابتلا به عفونت، کم خونی و کاهش رشد جنین در دوران بارداری می شود.تحقیقات اخیر مشخص کرده است که ترکیب فولیک اسید (B9)، ویتامین B12 و B6 می تواند خطر بروز پره اکلامپسی را به شدت کاهش دهد. معمولا نقص ویتامین B12 را با نقص فولیک اسید همزمان مطرح می کنند .

مشاهده بیشتر…

ویتامین D3:

ویتامین D از جمله ویتامینهای محلول در چربی است که به جذب کلسیم و فسفر از مواد غذایی کمک می کنند و برای تحریک تشکیل اسکلت در جنین ضروری هستند.مقادیر کافی ویتامین D در دوران بارداری برای رشد مغز نوزاد ضروری است. مطالعات حاکی از این است نوزادانی که مادران آن ها مقادیر کافی از ویتامین D را مصرف می کنند از لحاظ ذهنی سالم تر هستند. کمبود ویتامین D در دوران بارداری می تواند مانع رشد مغز نوزادان و مهارت های ذهنی و حرکتی آنها شود. زنانی که در اوایل بارداری خود مبتلا به کمبود ویتامین D هستند خطر بیشتری برای تولد نوادان کم وزن خواهند داشت. قرص پرگناکر اورجینال؛ تامین کننده ی ویتامین های مورد نیاز در دوران بارداری شامل فولیک اسید و سایر ویتامین های گروه B، ویتامین D، ویتامین E، ویتامین K، ویتامین C و کاروتنوئید (پیش ساز ویتامین A)

آهن (Iron):

نیاز به آهن در دوران بارداری به طور قابل توجهی افزایش می یابد. در دوران بارداری به دلیل افزایش حجم خون زن باردار و نیاز جنین برای ساخت سلول های خونی، بدن به آهن بیشتری احتیاج پیدا می کند.

قرص پرگناکر اورجینال 8
Number 1
قرص پرگناکر اورجینال 9
بدون رنگ مصنوعی
قرص پرگناکر اورجینال 10
بدون مخمر
قرص پرگناکر اورجینال 11
بدون گلوتن
قرص پرگناکر اورجینال 12
پرگناکر روی حیوانات آزمایش نشده است.
قرص پرگناکر اورجینال 13
مناسب گیاهخواران

محصولات مرتبط