osteocare1

استئوکر

غنی ترین منبع کلسیم برای تقویت استخوان ها

محصولات گروه استئوکر

Osteocare®

غنی ترین منبع کلسیم، ویتامین D و مواد معدنی منیزیم و روی؛ جهت تقویت استخوان ها و رشد و نمو

کلسیم (Calcium)، مهم ترین ماده معدنی در استحکام بافت استخوانی و دندان ها می باشد. ۹۹% از کلسیم بدن ما در استخوان و دندان ها و ۱% باقی مانده در خون وجود دارد. همین ۱٪ اعمال زیادی انجام می‌دهد. مثلاً انقباض ماهیچه های ما و بسیاری از فعالیت های عصبی بسته به وجود کلسیم است.
محصولات گروه استئوکر، غنی ترین منبع کلسیم را همراه با سایر ریزمعذی ها جهت سلامت استخوان ها و سایر دستگاه های بدن فراهم می آورند.

چرا تامین کلسیم مورد نیاز روزانه ی بدن از طریق محصولات گروه استئوکر ضروری می باشد؟

اول: همانطور که اشاره شد، کلسیم از مهم ترین مواد معدنی بدن می باشد. برخلاف باور عموم مردم، نقش کلسیم در بدن به استحکام بافت استخوان محدود نمی شود. به عنوان مثال حرکات ماهیچه ای بدون وجود کلسیم میسر نبوده و همچنین انتقال پیام عصبی در دستگاه عصبی انسان وابسته به وجود کلسیم می باشد. ثابت نگه داشتن غلظت کلسیم خون یکی از اعمال بسیار دقیق، پیچیده و مهم در فیزیولوژی بدن انسان می باشد.
دوم: بدن انسان از بافت استخوانی به عنوان منبع ذخیره کلسیم استفاده می کند. یعنی اگر کلسیم کافی برای کارکرد دستگاه های بدن از طریق رژیم غذایی و مکمل تامین نشود، بدن به ناچار کلسیم موجود در بافت استخوانی را تجزیه می کند تا کلسیم مورد نیاز برای کارکرد طبیعی بافت عصبی و ماهیچه ای تامین گردد. این روند در طولانی مدت به پوکی استخوان منجر خواهد شد.

اهمیت مصرف محصولات گروه استئوکر در رده های سنی مختلف

در مقاطع مختلف سنی مثل دوران رشد در کودکان، دوران بارداری و شیردهی، دوران یاسئگی و با افزایش سن، بدن به کلسیم بیشتری نیاز دارد. با بالا رفتن سن، توده استخوانی به تدریج مواد معدنی‌اش را از دست می‌دهد و به دنبال آن عوارضی از قبیل شکستگی انتهای استخوان ران ، روی هم جمع شدن ستون فقرات و … روی می‌دهد.

محصولات گروه استئوکر در دوران رشد: در دوران رشد کودکان و نوجوانان، تامین کامل مواد معدنی مورد نیاز بافت استخوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا با تامین مواد معدنی، علاوه بر رشد استخوان، ذخایر کلسیم در این دوران تکمیل شده و ریسک ابتلا به پوکی استخوان در بزرگسالی کاهش می یابد.
محصولات گروه استئوکر در دوران یائسگی: در دوران یائسگی، با افت سطح هورمون استروژن خانم ها، استحکام بافت استخوان کاهش می یابد و طی سالیان اولیه ی ورود به دوران یائسگی، تراکم استخوان ۱-۲% به ازای هر سال کاهش می یابد.
محصولات گروه استئوکر در دوران بارداری و شیردهی: در دوران بارداری و شیردهی، جنین کلسیم مورد نیاز خود را از بدن مادر تامین می کند و به همین دلیل در این دوران کلسیم اهمیت زیادی دارد.
محصولات گروه استئوکر در سنین سالمندی: با افزایش سن، به مرور ذخایر کلسیم استخوان ها تحلیل می رود و فرد در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار می گیرد. این اتفاق در افرادی که در سنین پایین و جوانی، کلسیم مورد نیاز روزانه ی خود را تامین ننموده اند، شدیدتر بوده و این دسته از افراد بیشتر در معرض پوکی استخوان قرار دارند.

محصولات گروه استئوکر، تامین کننده ی کلسیم مورد نیاز بدن در تمام رده های سنی می باشند. قرص و شربت استئوکر با تضمین دریافت کافی کلسیم باعث بهبود روند رشد، سلامت بافت عصبی و عضلانی، سلامت بافت استخوان و پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان می گردند.

Osteocare® syrup
شربت استئوکر: سرشار از کلسیم و ویتامین D3 به همراه املاح روی و منیزیم با طعم پرتقالی و خوشمزه
کمک به بهبود رشد، سلامت و مقاوم سازی استخوان ها ناخن و دندان ها

Osteocare® tablet
قرص استئوکر: کمک به تأمین کلسیم ، روی ، منیزیم و ویتامین D3 مورد نیاز روزانه بدن
کمک به ساخت و نگهداری استخوان های قوی در مردان و زنان در همه سنین