6 راه مواجهه با افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی شده‌اند

6 راه مواجهه با افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی شده‌اند 1
در این مقاله با مطالب زیر آشنا می‌شوید... بستن

6 راه مواجهه با افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی شده‌اند.

موها نقش برجسته‌ای در زیباتر کردن چهره دارند. از این‌رو، معمولا افرادی که با ریزش مو یا طاسی مواجه می‌شوند، از نظر روانی چالش‌های فراوانی را پیش روی خود می‌بینند. متخصصان معتقدند که عوامل ژنتیکی، استرس، بارداری، کمبودهای تغذیه‌ای و مصرف برخی داروها می‌تواند بر ریزش موها تاثیر منفی بگذارد. از این‌رو، اگر افرادی در اطراف شما هستند که به‌تازگی با مشکل ریزش مو مواجه شده‌اند، بهتر است هنگام مواجهه با آنان، این 6 راهکار را به‌کار ببندید تا هم استرس‌شان را کم کنید و هم راهی برای درمان پیش روی‌‌شان بگذارید. در ادامه با راه های مواجه با ریزش مو آشنا می شویم:

1- تغییر مدل موها

از افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند، بخواهید تا تغییری در مدل موهای خودشان ایجاد کنند. به‌طور کلی، موهای کوتاه، حالت‌دار و فِر خودشان را پُرتر از موهای لخت، بلند یا بسته‌شده نشان می‌دهند. بهتر است به این افراد توصیه کنید که تا بهبود وضع موهای خود از بستن محکم موها یا رنگ کردن آن‌ها خودداری کنند.

راه های مواجه با ریزش مو

2- محدود کردن استفاده از حالت‌دهنده‌ها

استفاده مداوم از انواع محصولات شیمیایی حالت‌دهنده مو مانند ژل‌ها، اسپری‌های مو و… یا استفاده روزانه از حالت‌دهنده‌های فیزیکی مو مانند اتو، سشوار و… می‌تواند باعث خشک شدن موها و تشدید ریزش آن‌ها شود. از این‌رو، توصیه می‌شود افراد مبتلا به ریزش مو تا بهبود و ثبات شرایط رشد موهای خود، استفاده از انواع حالت‌دهنده‌های شیمیایی و فیزیکی را محدود کنند.

راه های مواجه با ریزش مو

3- ممنوعیت شوک دادن به موها

افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، باید از شوک دادن ناگهانی به موها شدیدا پرهیز کنند. این شوک دادن می‌تواند شامل مواردی مانند دکلره کردن مو، فِر کردن مو یا لخت کردن موها باشد.

راه های مواجه با ریزش مو

4- مراجعه به پزشک یکی از راه های مواجه با ریزش مو

برخی از افراد، ریزش موها را تا جایی نادیده می‌گیرند که قسمت‌هایی از پوست سر کاملا بدون مو شود. اگر ریزش موها را از روز اول جدی بگیرید و بلافاصله به پزشک مراجعه کنید، ممکن است با یک دارودرمانی ساده و کوتاه‌مدت جلوی طاسی خود را بگیرید.

ریزش مو

5- استفاده از بُرس‌های نرم

بهتر است افرادی که دچار ریزش مو هستند، موهای خود را با سختی شانه نکنند. این افراد باید پس از استحمام، ساقه موها را با یک سرُم موی حاوی روغن‌های طبیعی کمی ماساژ دهند و سپس از بُرس نرمی برای شانه کردن موها کمک بگیرند. بهتر است به این افراد توصیه کنید ابتدا ساقه موها را به‌خوبی شانه کنند تا گره‌های احتمالی آن‌ها باز شوند و سپس مو را از ریشه شانه بکشند تا فشار و کشیدگی کمتری در ریشه موها ایجاد شود.

ریزش مو

6- ترک سیگار

سیگار کشیدن، یکی از مهم‌ترین عواملی است که اکسیژن‌رسانی به پوست سر را کاهش می‌دهد و باعث خشکی یا ریزش موها می‌شود. از این‌رو، به افراد سیگاری که مبتلا به ریزش مو هستند، توصیه کنید که همین امروز سیگار را ترک کنند.

ریزش مو

منبع : https://www.healthline.com/health/how-to-prevent-hair-loss

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *