محصولات گروه فروگلوبین

کامل ترین مکمل های تخصصی حاوی آهن جهت خون سازی

کمبود آهن، یکی از شایع ترین اختلالات تغذیه ای در کشور های در حال توسعه و عامل مهمترین نوع کم خونی در کودکان و زنان، در سنین باروری می باشد. با مصرف محصولات گروه فروگلوبین، می توانید به راحتی از این اختلالات شایع و مهم جلوگیری نمایید.

آهن: همیشه مهم!

آهن از مهم ترین مواد معدنی موجود در بدن می باشد که متاسفانه علارغم خواص و اهمیت بی شمار، کمبود آن خصوصا در کشورهای جهان سوم شایع می باشد.
اصلي ترين عامل حیات موجودات زنده اكسيژن مي باشد و تمام سلول های بدن ما نيز به اكسيژن نياز دارند. گلبول های قرمز، وظیفه نقل و انتقال اکسیژن در خون را بر عهده دارند و آهن در ساختمان گلبول های قرمز نقش حیاتی ایفا می کند؛ بنابراین بدون آهن بدن قادر به تأمين اكسيژن برای سلول های خویش نمي باشد. محصولات گروه فروگلوبین تضمین کننده ی دریافت کافی آهن و اکسیژن رسانی کامل به سلول های بدن می باشند.

آهن نقش مهمی در انتقال اكسيژن در بدن و نهایتا رشد و نمو سلول ها ایفا می کند. كمبود آهن سبب محدود شدن انتقال اكسيژن به سلول ها شده و سبب خستگی، پايين آمدن سطح ايمنی بدن و كاهش توانايی در انجام كارها و ضعف و خستگی می گردد.

کم خونی فقر آهن: پیشگیری بهتر از درمان!

همانطور که اشاره شد، آهن جزو تفکیک ناپذیر ساختمان گلبول های قرمز (هموگلوبین) می باشد. کم خونی فقر آهن، نوعی بیماری می باشد که به دلیل کمبود آهن در ساخت گلبول های قرمز رخ می دهد. کم خونی فقر آهن شایع ترین نوع کم خونی در ایران و جهان می باشد. علائم بیماری کم خونی فقر آهن غیراختصاصی می باشد؛ به همین دلیل بسیاری از افراد از کم خونی خود اطلاع ندارند و تخمین دقیقی از میزان شیوع این بیماری در دسترس نیست.
پیشگیری از بیماری کم خونی فقر آهن به چند دلیل اهمیت زیادی دارد: 1) علائم کم خونی فقر آهن مبهم می باشد و در بسیاری از موارد این بیماری تشخیص داده نمی شود. 2) این بیماری بخصوص در کشورهای در حال توسعه شیوع بالایی دارد. 3) اگر کمبود آهن به قدری شدید شود که به بیماری کم خونی فقر آهن منجر گردد، جبران آهن به سختی صورت می گیرد. زیرا در این شرایط فرد ناچار است قرص های آهن با دوز بالا را مصرف کند. دوزهای بالای آهن با عوارض گوارشی شدید همراه است و تحمل آن برای بیمار دشوار می باشد. بنابراین منطقی است با مصرف مقادیر مورد نیاز روزانه ی آهن از طریق محصولات گروه فروگلوبین، هم از کم خونی فقر آهن پیشگیری نمود و هم از فواید بی شمار آهن بهره مند شد.
علائم بیماری کم خونی فقر آهن شامل احساس سستی، ضعف و خستگی همیشگی یا هنگام فعالیت و احساس کسالت عمومی است. سایر علائم شامل سرگیجه کاذب، ابتلای مکرر به بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی و خواب رفتن و سوزن سوزن شدن دست و پاها می باشد. کمبود آهن گاهی سبب رنگ پریدگی و زخم غیرطبیعی گوشه لب می‌شود.

فواید استفاده از مکمل آهن چست؟

علاوه بر نقش آهن در خون سازی، این ماده ی معدنی نقش بسیار مهمی در سایر دستگاه های بدن ایفا می کند. در مجموع تامین مقادیر کافی آهن از طریق محصولات گروه فروگلوبین در بدن نتایج زیر را به همراه خواهد داشت:

  • تقویت فرآیند خون سازی و پیشگیری از ابتلا به کم خونی
  • بهبود احساس سستی، ضعف و خستگی طول کشیده
  • کمک به تولید انرژی و شادابی عمومی
  • تقویت رشد و نمو بخصوص در سنین پایین
  • تقویت سیستم ایمنی و کمک به پیشگیری از ابتلا به بیماری ها
  • کاهش شدت و طول دوره ی انواع بیماری ها
  • کمک به بهبود فعالیت های مغزی و افزایش تمرکز

جذب آهن: سخت ولی ممکن!

همانطور که اشاره شد، جذب آهن در مقادیر بالا به سختی صورت می گیرد و با عوارض گوارشی همراه خواهد بود. به همین دلیل، در صورت عدم پیشگیری از ابتلا به کم خونی فقر آهن، درمان آن با مقادیر بالای آهن به سختی انجام خواهد شد. متخصصین تغذیه راه حل های متفاوتی جهت افزایش جذب آهن و کاهش عوارض گوارشی آن پیشنهاد نموده اند.

یکی از موثرترین راهکار های بهبود جذب و کاهش عوارض گوارشی آهن، مصرف هم زمان ریزمغذی هایی مانند ویتامین B12 می باشد. محصولات گروه فروگلوبین با فرمولاسیون تخصصی، تضمین کننده ی بهترین اثرگذاری آهن می باشد، بصورتی که هیچ گونه عارضه ی گوارشی رخ ندهد.

کپسول فروگلوبین B12

Feroglobin® B12 capsule

فرمولاسیون تخصصی کپسول فروگلوبین B12: تامین 24 میلی گرم فروس فومارات معادل 8 میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب)؛ به همراه ویتامین های B12، B6 و فولیک اسید (B9) و همچنین مواد معدنی شامل روی (Zinc) و مس (Copper)

محصولی تخصصی است که آهن مورد نیاز روزانه را تامین کرده، از ایجاد کم خونی پیشگیری می کند و باعث بهبود ضعف و خستگی مفرط و افزایش تمرکز و انرژی در طیف سنی اطفال تا سالمندان می شود.

شربت فروگلوبین B12

Feroglobin® B12 syrup

فرمولاسیون تخصصی شربت فروگلوبین B12: تامین 10 میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب)؛ به همراه 16 ریزمغذی شامل ویتامین B12 و سایر ویتامین های گروه B، ویتامین C، مواد معدنی، اسیدآمینه ی لیزین (Lysine)، عصاره ی مالت و عسل

محصولی تخصصی است که علاوه بر تامین آهن مورد نیاز روزانه، سایر ریزمغذی های مورد نیاز جهت بهبود عملکرد سایر دستگاه های بدن را تامین می کند و باعث جلوگیری از ایجاد کم خونی، افزایش انرژی، بهبود ضعف سیستم ایمنی بدن و بهبود قدرت تمرکز در کودکان و بزرگسالان می گردد.

قطره فروگلوبین

Feroglobin® drops

فرمولاسیون تخصصی قطره فروگلوبین: تامین 75 میلی گرم فروس سولفات معادل 15 میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب)؛ به همراه 12.5 میلی گرم ویتامین C جهت افزایش جذب و اثرگذاری و همچنین کاهش عوارض گوارشی در نوزادان

محصولی تخصصی است که آهن مورد نیاز نوزادان را مطابق با استاندارها و دستورالعمل های کشوری و جهانی تامین می نماید و علاوه براین، با در اختیار قرار دادن ویتامین C، باعث پذیرش بهتر آهن توسط نوزاد شده و اثرگذاری آن را افزایش می دهد.