کوتاه در مورد یائسگی که بهتر است آقایان بخوانند

Menopause
در این مقاله با مطالب زیر آشنا می‌شوید... بستن

یائسگی اتفاق بزرگی در زندگی خانم هاست. تغییرات فیزیکی و عاطفی بزرگی در این مرحله از زندگی رخ می دهد که می تواند زندگی یک خانم و همه کسانی که او را دوست دارند تحت تاثیر قرار دهد. با آنکه نیمی از جمعیت جهان را خانم ها تشکیل می دهند ولی اطلاعات آقایان به طرز شگفت آوری در مورد یائسگی پایین است. برای همین تصمیم گرفتیم در این مقاله نکاتی در مورد یائسگی ولی این بار برای آقایان بنویسیم.

نکاتی که مردان باید درباره یائسگی زنان بدانند

* سوال بپرسید و خود را برای دانستن بیشتر علاقمند نشان دهید

بله در مورد احساسات و حالت های فیزیکی همسرتان سوال بپرسید و خود را علاقمند به دانستن و درک کردن حالات همسرتان نشان دهید. اجازه بدهید در مورد گذراندن این دوره و احساساتی که دارد با شما صحبت کند. برای یک شام دو نفره برنامه بریزید و در مورد نکات مشترک و مثبت زندگی خود صحبت کنید.

* صبور باشید و به همسرتان کمی فضا دهید

به دلیل نوسانات هورمونی، شریک زندگی شما ممکن است دچار نوسانات خلقی، افسردگی و تحریک پذیر شود. صبور باشید و به این فکر کنید که این دوره موقتی است و شما با کمک هم از این دوره عبور خواهید کرد. به همین دلیل کمی به همسرتان فضا دهید و سرعت اتفاق های دوربر او را کم کنید.

نکاتی که مردان باید درباره یائسگی زنان بدانند

* برای به هم ریختن برنامه خواب خود برنامه ریزی کنید

به دلیل گر گرفتگی، تعریق های شبانه برنامه خواب همسرتان به هم می ریزد، کم کردن دمای اتاق هنگام خواب و نوشیدنی های بدون کافئین می تواند کمی حال همسرتان را خوب کند.

* همسرتان ممکن است در دوره یائسگی کمی وزن اضافه کند

با توجه به کاهش متابولیسم بدن خانم ها در ورود به این دوره، ممکن است کمی وزن اضافه کند، و این افزایش وزن در ناحیه شکم طبیعی است. همسرتان را به ورزش کردن و یا انجام پیاده روی تشویق کنید و با او در این راه همراه شوید.

* مسائل به وجود آمده در دوره یائسگی را جدی نگیرید

رابطه جنسی در این دوره می تواند به معنای واقعی کلمه دردناک باشد. می دانیم استروژن بافت های واژن را نرم می کند، با کاهش سطح استروژن در این دوره، بافت ها نازک و خشک می شوند و کانال واژن ممکن است باریک تر شود. علاوه بر این، کمبود تستوسترون ممکن است میل جنسی خانم ها در این دوره را کاهش دهد. هر چقدر هم دشوار باشد، مهم است که اکراه شریک زندگی خود را برای پیوستن به شما در اتاق خواب را جدی نگیرید. صبور باشید چراکه این تغییرات موقتی هستند.

* در انتخاب یک مکمل غذایی خوب به همسرتان کمک کنید

اگر انتخاب یک مکمل ایده آل برای همسرتان دشوار است ما کمی اطلاعات در این زمینه در اختیارتان قرار می دهیم.

نکاتی که مردان باید درباره یائسگی زنان بدانند

ایزوفلاون های سویا اثرات مشابه هورمون های استروژن بر روی سلول های بدن دارند، به همین دلیل نقش بسزایی در کاهش علائم آزار دهنده دوران یائسگی ایفا می کنند.
با بالا رفتن سن، توده استخوانی به تدریج مواد معدنی خود را از دست داده و به دنبال آن احتمال شکستگی های استخوان ها بالا می رود. متعادل بودن سطح کلسیم در این دوره از اهمیت زیادی برخوردار است.
کمبود منیزیم باعث کاهش جذب کلسیم شده و در نتیجه می تواند یک عامل مستعد کننده برای پوکی استخوان باشد.علاوه بر این منیزیم به بهبود عملکرد سیستم عصبی و ماهیچه ای و کاهش خستگی نیز کمک می‌کند.
فرم فعال این ویتامین به جذب کلسیم و فسفر از روده کمک می کند و همچنین باعث محفوظ ماندن ذخایر کلسیم می شود.
مکمل های خود را از برندهای معتبر تهیه کنید و به استاندارد ها و گواهی نامه های مکمل توجه کنید.
منوپیس ویتابیوتیکس می تواند بهترین همراه شما و همسرتان در عبور از این مرحله باشد.

صفحه قرص منوپیس

2 thoughts on “کوتاه در مورد یائسگی که بهتر است آقایان بخوانند

    • marziye soghlatoun میگوید:

      سلام ویتابیوتیکسی عزیز…
      عوامل مختلفی مثل افزایش سن، عدم تخمک گذاری در چرخه قاعدگی، اختلال در عملکرد غده تیروئید، سندروم تخمدان پلی کیستیک، استرس و اضطراب، نوسانات وزنی، استفاده از قرص ها و روش های پیشگیری از بارداری و … می توانند در کم شدن خون قاعدگی و کم شدن تعداد روز های سیکل قاعدگی تأثیر گذار باشند.توصیه میشود جهت یافتن علت آن با پزشک متخصص زنان مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *