7 نشانه مشترک بیماری در نوزادان و کودکان

7 نشانه مشترک بیماری در نوزادان و کودکان 1
در این مقاله با مطالب زیر آشنا می‌شوید... بستن

بیماری های مشترکی در بین نوزادان و کودکان وجود دارد که باعث نگرانی شما مادران می شود در این مقاله قصد داریم به 7 نشانه مشترک بیماری در نوزادان و کودکان بپردازیم .

هفت بیماری مشترک در نوزادان و کودکان

1- اسهال

اسهال یکی از مهم ترین بیماری های مشترک میان نوزادان و کودکان است. علت بروز این بیماری عفونی، نوشیدن بیش از اندازه آب میوه یا عدم تحمل غذایی است. تا زمان متوقف شدن اسهال، فرزندتان را در خانه نگه دارید و به او آب و مایعات بنوشانید. اگر مدفوع آبکی است، لبنیات، غذاهای پر چرب و فیبر دار به فرزندتان ندهید. اگر فرزندتان که کمتر از شش ماهه دارد پس از 24 ساعت خوب نشد و علایمی مانند تب بالا، مدفوع سیاه و خونی، استفراغ و درد نامتعارف را بروز داد باید به متخصص اطفال مراجعه کنید.

بیماری مشترک نوزادان

2- تب

تب کردن نوزادان تازه به دنیا آمده، نشانه بروز عفونت است. اگر فرزند کوچک تر و بزرگ تر از سه ماهه تان به ترتیب بیش از 38 یا 40 درجه سانتی گراد تب داشتند، باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید. در این شرایط باید به دنبال گوش درد، استفراغ، سرفه، اسهال و … باشید. نوزاد را با آب ولرم حمام و لباس نازک تن اش کنید.

بیماری مشترک نوزادان

3- یبوست

برخی از کودکان چندین بار در روز و تعدادی از آنها چندین روز یک بار مدفوع می کنند. اگر فرزندتان چند بار در روز مدفوع نمی کند، نگران نشوید. برخی اوقات، ابتلا به یبوست، دفع مدفوع را دشوار و دردناک می کند. پزشک برای درمان یبوست، اضافه کردن آب آلو به شیر و غذای نوزاد و کودک را تجویز می کند.

بیماری مشترک نوزادان

4- دندان درد

در روزهای پایانی پنج و آغاز شش ماهگی، نوک نخستین دندان نوزاد از لثه اش بیرون می زند. تحمل درد لثه ممکن است برای نوزاد دشوار باشد. برای تسکین درد لثه باید به کودک وسیله ای داد تا آن را بجود. حلقه لاستیکی مخصوص این کار مناسب است. ماساژ دادن لثه های کودک نیز مفید است.

بیماری مشترک نوزادان

5- معده درد

وقتی فرزندتان شکم اش درد بگیرد، ممکن است قفسه سینه اش را بالا بیاورد و به شدت گریه بکند. کولیک و ریفلاکس که در نتیجه مصرف برخی غذاها، عفونت و … ایجاد می شوند عامل بروز درد هستند. شکم بعضی از کودکان بالافاصله پس از خوردن غذاهای متفاوت دردناک می شود. اکثر معده دردها بی ضرر و کوتاه مدت هستند، اما اگر درد پس از یک ساعت آرام نشود و کودک تب کند، حالت تهوع داشته باشد و استفراغ کند باید بالافاصله به پزشک مراجعه کرد.

بیماری مشترک نوزادان

6- حالت تهوع و استفراغ

حالت تهوع و استفراغ در میان کودکان متداول و بی خطر هستند. نوزادان بالافاصله بعد از خوردن شیر استفراغ می کنند. کودکان نیز پس از صرف غذا حالت تهوع می گیرند و استفراغ می کنند. به فرزندتان آب بنوشانید. اگر استفراغ کردن پس از چند ساعت قطع نشد و فرزندتان تب کرد او را به بیمارستان منتقل کنید.

7- خونسردیتان را حفظ کنید

وقتی فرزندتان بیمار است، شما نیز ناراحت و بی حوصله می شوید. آرام باشید و به غرایزتان اعتماد کنید. بلافاصله پس از بروز علایم و نشانه های خاص – تغییر اشتها، خستگی شدید، مشکلات تنفسی، تشنج و تب بالا – فرزندتان را به بیمارستان منتقل کنید.

منبع : http://www.webmd.com/children/treating-common-illness-10/slideshow-infant-symptoms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *