بررسی شش تا از بهترین مکمل های بارداری

بهترین مکمل های بارداری
در این مقاله با مطالب زیر آشنا می‌شوید... بستن

محصولات پرگناکر شامل مکمل هایی جهت تامین ریزمغذی های مورد نیاز بدن قبل از بارداری، در دوران بارداری و شیر دهی است.
در این مقاله دلایل اینکه چرا مصرف مکمل های اختصاصی بارداری حائز اهمیت است را مورد بررسی قرار می دهیم:

  بهترین مکمل های بارداری کدامند؟

1. ویتامین های گروه B

مصرف مولتی ویتامین های اختصاصی بارداری منجر به تامین ریز مغذی های اساسی و حفظ سلامت بدن هنگام تلاش برای بارداری می شود. آیا می دانستید در صورت مصرف طولانی مدت قرص های ضد بارداری، سطح ویتامین های گروه B در بدن شما کاهش می یابد؟ همانند بسیاری از مردم شما نیز ممکن است رژیم غذایی متوازنی از ریزمغذی ها نداشته باشید و در سبک زندگی پویا و پر مشغله ی امروزی تامین این ریزمغذی ها صرفا از طریق رژیم غذایی برای شما امکان پذیر نباشد.

2. اسید فولیک

مکمل های پرگناکر حاوی µg 400 اسید فولیک هستند که این مقدار معادل با میزان اسید فولیک توصیه شده برای مصرف از حداقل 3 ماه قبل از تلاش برای بارداری و همین طور در طول 3 ماهه ی اول بارداری جهت تامین ریزمغذی های مورد نیاز و همچنین کمک به جلوگیری از نقایص لوله عصبی است. علاوه بر این، فولیک اسید منجر به رشد بافت مادری در دوران بارداری می شود. همچنین توصیه می شود تا ویتامین B12 نیز همراه با اسید فولیک مصرف شود. سطوح پایین اسید فولیک منجر به افزایش خطر ابتلا نقایص لوله عصبی (NTDs) از قبیل اسپینا بیفیدا می شود. توصیه می شود که تمام خانم هایی که در حال تلاش برای بارداری هستند تا هفته 12 ام بارداری روزانه مکمل حاوی µg 400 اسید فولیک مصرف کنند.

محصولات پرگناکر شامل مکمل هایی جهت تامین ریزمغذی های مورد نیاز بدن قبل از بارداری، در دوران بارداری و شیر دهی است.

3. ویتامین D

وزارت بهداشت انگلستان توصیه می کند که همه افراد از جمله خانم های باردار، خانم ها در دوران شیردهی و کودکان زیر 5 سال روزانه مکمل حاوی µg 10 ویتامین D مصرف کنند.

4. آهن، ید و روی

مکمل های تخصصی مانند پرگناکر حاوی ریزمغذی های مهم از جمله آهن جهت کاهش خستگی، ید و روی است که هر کدام به ترتیب منجر به رشد شناختی و تولید مثل سالم و طبیعی می شوند.

5. ویتامین A

مقادیر زیاد ویتامین A ممکن است سلامت جنین را به خطر بیاندازد. بنابراین در صورت بارداری و یا تلاش برای بارداری، از مصرف جگر پرهیز کنید زیرا حاوی مقادیر زیادی از ویتامین A هستند. همچنین از مصرف مکمل های مولتی ویتامین عمومی که ممکن است حاوی ویتامین A باشند خودداری کنید. پرگناکر یک مکمل تخصصی است که برای تامین ریزمغذی های مورد نیاز در دوران بارداری طراحی شده است و فاقد ویتامین A است. این مکمل سطوح متوسطی از بتاکاروتن است. بتاکاروتن در بدن به طور طبیعی در صورت نیاز به ویتامین A تبدیل می شود. بنابراین، پرگناکر مکملی بی خطر و مناسب برای مصرف در دوران بارداری است.

مصرف بهترین مکمل های بارداری منجر به تامین ریز مغذی های اساسی و حفظ سلامت بدن هنگام تلاش برای بارداری می شود. آیا می دانستید در صورت مصرف طولانی مدت قرص های ضد بارداری، سطح ویتامین های گروه B در بدن شما کاهش می یابد؟ همانند بسیاری از مردم شما نیز ممکن است رژیم غذایی متوازنی از ریزمغذی ها نداشته باشید و در سبک زندگی پویا و پر مشغله ی امروزی تامین این ریزمغذی ها صرفا از طریق رژیم غذایی برای شما امکان پذیر نباشد.

6. احتیاجی به مصرف چند قرص نیست

از آنجاییکه پرگناکر ترکیبی از ریزمغذی های مهم در سطوح متوازن از جمله اسید فولیک، ویتامین D و B12 در یک قرص است، احتیاجی به مصرف چندین قرص در یک زمان نیست و شما می توانید این اطمینان را حاصل کنید که سطوح توصیه شده از ریزمغذی ها را در دوران بارداری تامین می کنید.

منبع : https://www.vitabiotics.com/blogs/talkmum/10-reasons-to-consider-taking-a-pregnancy-supplement

بهترین مکمل برای باردار شدن?

قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس می تواند به عنوان یک مکمل مفید قبل از بارداری مورد استفاده قرار گیرد. این مکمل حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای سلامتی قبل از بارداری و بارداری است.مصرف همزمان اولترا ویتامین سی ویتابیوتیکس در کنار پرگناکر کانسپشن می تواند به افزایش سطح آنتی اکسیدان ها در بدن کمک کند که به باروری نیز کمک شایانی میکند.

بهترین قرص مکمل قبل از بارداری?

بهترین زمان مصرف قرص مولتی ویتامین در دوران بارداری معمولاً صبح ها بعد از صبحانه است. اگر صبح ها حالت تهوع دارید، می توانید مولتی ویتامین خود را با یک میان وعده کوچک بعد از ظهر یا قبل از خواب مصرف کنید. از مصرف مولتی ویتامین خود با چای یا قهوه خودداری کنید، زیرا این مواد می توانند جذب برخی از مواد مغذی را مختل کنند.اگر هر گونه داروی دیگری مصرف می کنید، بهتر است برای جذب بهتر و جلوگیری از تداخل دارویی ، مکمل را با فاصله 2 تا 3 ساعت از دارو مصرف کنید.

دستور مصرف قرص اولترا ویتامین D3

زمان مناسب مصرف ویتامین دی 1000 در بارداری معمولاً صبح ها به همراه صبحانه است.

با این حال، بهترین زمان مصرف آن به عوامل مختلفی مانند عادات غذایی، میزان تحمل گوارشی و تجویز پزشک شما بستگی دارد.

نکاتی که باید در نظر داشته باشید:

  • مصرف ویتامین دی همراه با غذا به جذب بهتر آن کمک می کند.
  • اگر معده حساسی دارید، می توانید ویتامین دی را با یک وعده غذایی کوچک یا میان وعده مصرف کنید.
  • از مصرف ویتامین دی به صورت ناشتا خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث ناراحتی معده شود.
  • در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی، مانند تهوع یا اسهال، مصرف ویتامین دی را متوقف کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

توصیه های کلی:

– مصرف ویتامین دی 1000 در بارداری باید تحت نظر پزشک انجام شود. پزشک با توجه به سلامتی شما، دوز و دوره مصرف مناسب را تعیین می کند.
– آزمایش خون می تواند به تعیین سطح ویتامین دی در بدن شما و نیاز شما به مکمل ویتامین دی کمک کند.
– در صورت کمبود ویتامین دی، پزشک ممکن است دوزهای بالاتر یا مکمل های دیگری را تجویز کند.

نظر درباره “بررسی شش تا از بهترین مکمل های بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *